Piast - Warta 2-0. Trzecia wygrana z rzędu!

26

W piątkowym spotkaniu 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie z Wartą Poznań 2-0 (1-0). Gole dla Niebiesko-Czerwonych strzelili Kamil Wilczek i Grzegorz Tomasiewicz.

Najważniejsze akcje:
27': Dobra akcja Piasta zakończona strzałem Grzegorza Tomasiewicza. Jeden z obrońców zdołał jednak zablokować uderzenie pomocnika Niebiesko-Czerwonych.
29': Niilo Maenpaa próbował zaskoczyć Frantiska Placha sprytnym strzałem, ale bramkarz Piasta nie dał się pokonać.
32': Mocne uderzenie Miłosza Szczepańskiego zza pola karnego, ale Jędrzej Grobelny zdołał obronić ten strzał.
33': Arkadiusz Pyrka wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał, ale ponownie bramkarz gości ze skuteczną obroną.
42': Miłosz Szczepański popisał się potężnym uderzeniem zza pola karnego i był bardzo blisko wyprowadzenia Piasta na prowadzenia. Pomocnik Niebiesko-Czerwonych trafił jednak w poprzeczkę. Zabrakło niewiele.
43': Kamil Wilczek otrzymał podanie od Tihomira Kostadinova i oddał sprytny strzał zza pola karnego, wyprowadzając Piasta na prowadzenie! 1-0!

58': Kapitalna interwencja Frantiska Placha po strzale głową Niilo Maenpy.
72': Adam Zrelak przyjął piłkę w polu karnym Piasta i oddał mocny strzał, ale trafił w słupek.
75': Daleki wrzut z autu do Tomasa Huka, który oddał strzał głową. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.
84': Świetna szansa Michała Chrapka, ale Jędrzej Grobelny obronił jego strzał końcami palców.
89': Grzegorz Tomasiewicz znalazł się w polu karnym i podwyższył prowadzenie strzałem z bliskiej odległości! 2-0!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał trzech zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. Podczas #PIAWAR wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Ariel Mosó i Tomasz Mokwa. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Tihomir Kostadinov, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Kamil Wilczek.
- Pierwotnie do wyjściowej jedenastki desygnowany był Jorge Felix, ale ostatecznie tuż po rozgrzewce zdecydowano się na zmianę i na murawę wybiegł Kamil Wilczek.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Przed spotkaniem Jakub Czerwiński i Frantisek Plach otrzymali pamiątkowe tablice z okazji dwustu występów w barwach Piasta Gliwice.