Piast - Warta 0-2

05

W sobotnim meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Wartą Poznań 0-2 (0-1). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Miguel Luis i Dimitrios Stavropoulos.

- Więcej sytuacji w pierwszej połowie stworzyli sobie zawodnicy Piasta. Niebiesko-Czerwoni grali wyżej i dążyli do pierwszego gola, częściej atakując na bramkę rywali. Próbowali Kamil Wilczek, Gabriel Kirejczyk i Michał Chrapek, ale żaden z nich nie trafił do siatki. Najbliżej był ten ostatni, który uderzy w poprzeczkę. Chwile po tej sytuacji skuteczną akcją popisali się goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawę bramki Miguela Luisa, co zaskoczyło obserwatorów tego meczu, ponieważ nic nie zapowiadało takiego rozwoju wydarzeń na boisku. Po tym trafieniu gra w pierwszej połowie nieco się wyrównała i toczona była głównie w środkowej strefie boiska.
- W drugiej części gry Niebiesko-Czerwoni chcieli odwrócić losy rywalizacji i długimi fragmentami starali się przedostać pod pole karne przyjezdnych. Obrona Warty grała szczelnie, więc zawodnicy Piasta nie mieli łatwego zadania. Goście byli skupieni na defensywie, ale również odgryzali się pojedynczymi akcjami ofensywnymi. Po jednej z nich podwyższyli prowadzenie, które utrzymali już do ostatniej minuty.

7': Alexandros Katranis dograł w pole karne, a tam niepewną interwencją popisał się Dawid Szymonowicz, który nieczysto trafił w piłkę i wybił ją na rzut rożny.
12': Patryk Dziczek dograł precyzyjną piłkę za plecy obrońców do Gabriela Kirejczyka, a napastnik Piasta próbował głową trafić do siatki. Jędrzej Grobelny nie miał jednak problemów ze skuteczną interwencją.
22': Kamil Wilczek próbował uderzać z powietrza, ale jego strzał został zablokowany.
25': Dobra akcja Gabriela Kirejczyka po zgraniu piłki przez Kamila Wilczka, który ograł jednego z obrońców i uderzył zza pola karnego. Napastnik Piasta wywalczył jedynie rzut rożny.
28': Gabriel Kirejczyk dograł na przedpole do Michała Chrapka, a ten oddał strzał bez przyjęcia i minimalnie się pomylił. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę - było blisko!
31': Kajetan Szmyt dośrodkował w pole karne do Miguela Luisa, który głową skierował piłkę do siatki - 0-1.

47': Arkadiusz Pyrka mocno dograł wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć tej sytuacji.
55': Dośrodkowanie Adama Zrelaka mogło zaskoczyć Frantiska Placha. Piłka po zagraniu Słowaka nie znalazła adresta, ale za to trafiła w poprzeczkę.
68': Miguel Luis uderzył głową po dośrodkowaniu Jana Grzesika, ale Frantisek Plach zdołał skutecznie interweniować.
70': Gabriel Kirejczyk wygrał pojedynek główkowy z obrońcą Warty, ale oddał niecelny strzał.
80': Adam Zrelak precyzyjnie dośrodkował na głowę Dimitriosa Stavropoulosa, który trafił do siatki i podwyższył prowadzenie gości - 0-2.

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach. Było to ostatnie spotkanie Piasta Gliwice na swoim obiekcie w tym roku.
- Gabriel Kirejczyk zagrał po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Piasta.
- Trener Piasta nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Tomasa Huka i Tihomira Kostadinova.
- Przed spotkaniem wręczono nagrodę dla FlyingAtom Piłkarza Października. W głosowaniu prowdzonym na profilach społecznościowych naszego sponsora najwięcej głosów uzyskał Gabriel Kireczyk, który z rąk przedstawiciela firmy odebrał pamiątkową statuetkę i srebrne monety kolekcjonerskie.
- Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego przeprowadzona została minuta ciszy poświęcona zmarłemu Piotrowi Wernerowi, byłemu sędziemu piłkarskiemu.