Piast - Stal 4-0. Piękny wieczór w Gliwicach!

21

To był piękny, choć deszczowy wieczór w Gliwicach! W niedzielnym meczu 6. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast wysoko wygrał ze Stalą Mielec 4-0 (1-0). Trzy gole dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Kamil Wilczek, a jedno trafienie dołożył Damian Kądzior.

- Pierwsza połowa to przewaga Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni mieli mniejsze posiadanie piłki, ale stworzyli sobie zdecydowanie więcej okazji do strzelenia gola. Podopiecznym Waldemara Fornalika udało się wykorzystać jedną z sytuacji już w 23. minucie, kiedy to Kamil Wilczek otworzył wynik rywalizacji uderzeniem z powietrza. Bardzo aktywny na prawej stronie był Arkadiusz Pyrka, który kilka razy dobrze dogrywał w pole karne, ale do 45. minuty nie zapisał na swoim koncie asysty.
- Druga część gry świetnie rozpoczęła się dla zawodników Piasta, którzy szybko strzelili drugiego, a chwilę później trzeciego gola. W obu przypadkach do siatki trafiał Kamil Wilczek. W 73. minucie rywalizacji czwartą bramkę dołożył Damian Kądzior. Do ostatniej minuty Niebiesko-Czerwoni kontrolowali wydarzenia na boisku i nie dopuszczali swoich rywali na akcji strzeleckich.

5': Arkadiusz Pyrka dośrodkował na głowę Kamila Wilczka, ale napastnik Piasta nie zdołał oddać czystego strzału.
9': Szybka akcja Piasta. Michał Chrapek dograł do Arkadiusza Pyrki, ale skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych niedokładnie przyjmował i wywalczył jedynie rzut rożny.
22': Bardzo dobra akcja Piasta! Michał Chrapek do Arka Pyrki, a ten dobrze dograł do Kamila Wilczka, który oddał strzał! Dobrze obronił jednak Bartosz Mrozek.
23': Kamil Wilczek przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie uderzył ją z powietrza i nie dał szans Bartoszowi Mrozkowi na skuteczną interwencję! 1-0!
28': Damian Kądzior dostał precyzyjne podanie od Arkadiusza Pyrki, ale bramkarz gości popisał się skuteczną interwencją. Gola i tak by jednak nie było, ponieważ sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - spalony.
33': Szybka kontra Piasta zakończona strzałem Kamila Wilczka, ale sędzia ponownie dopatrzył się spalonego.

48': Damian Kądzior zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale niestety niecelnie.
50': Grzegorz Tomasiewicz dograł do Kamila Wilczka, który spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2-0!
52': Kapitalna interwencja Frantiska Placha po mocnym uderzeniu Mikołaja Lebedyńskiego!
55': Kamil Wilczek przyjął piłkę w polu karnym po dograniu Michała Chrapka i mocnym uderzeniem skompletował hattricka! 3-0!
65': Kamil Wilczek ograł obrońcę i oddał mocny strzał zza pola karnego, ale trafił w poprzeczkę. Było blisko!
67': Damian Kądzior oddał strzał lewą nogą, ale Bartosz Mrozek szczęśliwie interweniował i wybił piłkę na rzut rożny.
73': Damian Kądzior wykończył szybką akcję Piasta i podwyższył prowadzenie precyzyjnym uderzeniem! 4-0!

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Trener Waldemar Fornalik nie dokonał ani jednej zmiany w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem.
- W zespole Stali zagrało dwóch byłych zawodników Piasta Gliwice, czyli Mateusz Mak i Mateusz Matras. Po stronie Niebiesko-Czerwonych wystąpił natomiast Grzegorz Tomasiewicz, który w przeszłości reprezentował barwy mielczan.
- 15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji przed spotkaniem odśpiewano wspólnie Hymn Polski, a Żołnierze Garnizonu Gliwice zaprezentowali flagę państwową.
- Pierwszy hat-trick Kamila Wilczka od 19 maja 2015 roku (wygrana Piasta 6:3 z Bełchatowem, wtedy cztery gole)