Piast - Śląsk 2-0. Druga wygrana z rzędu!

06
lut

Tym razem obyło się bez nerwów. Piłkarze Piasta Gliwice już z dwoma wygranymi z rzędu w 2021 roku mogli awansować w ligowej tabeli. W sobotnie popołudnie Niebiesko-Czerwoni pokonali na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2-0. Autorami bramek byli Michał Żyro oraz Patryk Sokołowski.

- Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Pomimo groźnych akcji, gospodarze nie pozwalali przeciwnikowi stworzyć klarownej okazji pod bramką Frantiska Placha. Obie ekipy rozgrywały swoje akcje bardzo cierpliwie. Goście z Wrocławia posyłali groźne dośrodkowania, ale przede wszystkim po rzutach rożnych. Konkrety były po stronie Piasta, bo to właśnie podopieczni Waldemara jako pierwsi znaleźli sposób na strzelenie gola. Akcję, która została zainicjowana po prawej stronie boiska oraz dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki, wykorzystał Michał Żyro. Akcja symboliczna, bowiem zastępcy nieobecnych w tym spotkaniu z powodu urazów Dominika Steczyka i Jakuba Świerczoka odegrali główne role przy pierwszym trafieniu. Piast konsekwentnie wywierał presję na podopiecznych Vitezslava Lavicki, którzy mieli kłopoty z szybkim wyjściem do ataku. Zdecydowanie Niebiesko-Czerwoni wyciągnęli wnioski po ostatnim meczu z Wisłą Kraków i rywale nie mieli już tak dogodnych szans, by pokonać Frantiska Placha. Zawodnicy posłuchali swojego trenera, który apelował, by nie serwować mu takich dreszczowców jak przed tygodniem.
- Drugą połowę wrocławianie rozpoczęli od kilku groźnych akcji, jednak brakowało im precyzyjnego wykończenia. Rywal Piasta Gliwice grał zdecydowanie odważnej, tym samym próbował wywrzeć presję na gospodarzach. Mimo to, podopieczni Waldemara Fornalika po strzale Patryka Sokołowskiego podwyższyli wynik na 2-0. Obraz gry żywo przypominał ten z pierwszej odslony. Po obiecujących początkach akcji Śląska Wrocław, brakowało konkretnych efektów. Im bliżej pola karnego, tym więcej niedokładności wdzierało się w poczynania rywala Piasta. W tym spotkaniu bardzo dobrze wyglądała środkowa formacja, gdzie Patryk Sokołowski i Tomasz Jodłowiec notowali dużo przechwytów i odbiorów piłek. Brązowi medaliści Ekstraklasy ostatniego sezonu kontrolowali w większości fragmentów to, co działo się na murawie. W końcówce meczu Wojskowi mieli swoje okazje i nie mieli oni za bardzo ochoty opuszczać połowy Niebiesko-Czerwonych, jednak i z tą falą naporu poradzili sobie gospodarze rywalizacji. Do ostatnich minut czujnie w bramce zachowywał się bramkarz gliwiczan. Interwencje golkipera pozwoliły podopiecznym Waldemara Fornalika zachować czyste konto, a Piast po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z drugiego tegorocznego zwycięstwa.

5’: Pierwszy rzut wolny został podyktowany sprzed pola karnego rywala Niebiesko-Czerwonych. Michał Chrapek trafił wprost w ręce bramkarza.
15': Swoją okazję próbował wykorzystać Michał Żyro, jednak piłka uderzyła w słupek Matusa Putnockiego, bramkarza Śląska Wrocław.
23': Arkadiusz Pyrka, młodzieżowiec Piasta Gliwice, który otrzymał możliwość zagrania od pierwszych minut, celnie dośrodkował do Michała Żyro, a ten głową z bliska trafił do siatki! 1-0!
41': Pierwszą groźną akcję dla Śląska Wrocław stworzył Bartłomiej Pawłowski strzelając lekko ponad poprzeczkę.
50': Rafał Makowski uderzył z woleja, jednak na posterunku stał bramkarz Piasta Gliwice.
57': Po niespełna 10 min. boisko w wyniku kontuzji opuścił zawodnik Śląska Wrocław, grający z numerem sześć, Makowski.
58': Patryk Sokołowski okazał się najskuteczniejszy w polu karnym przeciwnika, dzięki temu Piast powiększył swoją przewagę!2-0!
68': Mocny strzał oddał napastnik Piasta, Michał Żyro. Piłka jednak w środek bramki, gdzie ustawiony był bramkarz gości.
74': Bardzo dobra akcja Piasta Gliwice! Patryk Sokołowski poszukiwał swojego drugiego trafienia w tym spotkaniu! Strzał pomocnika minimalnie minął słupek bramki.

82': Piłka obiła poprzeczkę po strzale Michała Żyro. Niebiesko-Czerwoni mogli prowadzić już 3-0.

88': Potężny strzał z pierwszej piłki Marcina Szpakowskiego, ale czujny był w bramce do ostatnich minut Frantisek Plach.

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach, mieszczącym się przy ulicy Okrzei 20.
- Gerard Badia otrzymał z rąk Bogdana Wilka, dyrektora sportowego Piasta pamiątkową tablicę z okazji 200. meczów rozgranych w barwach gliwickiego zespołu.
- Niebiesko-Czerwoni nie przegrali już dziewiątego ligowego spotkania z rzędu.
- Kuba Świerczok nie zagrał w #PIAŚLĄ. Napastnika Piasta, podobnie jak Dominika Steczyka, z meczu wykluczył uraz stawu skokowego.
- W porównaniu do pierwszego tegorocznego spotkania, w wyjściowym składzie pojawił się Kristopher Vida, Arkadiusz Pyrka, Michał Żyro oraz Tomasz Jodłowiec.
- Pomocnicy Niebiesko-Czerwonych Tomasz Jodłowiec oraz Michał Chrapek grali w przeszłości w Śląsku.
- Pierwsze minuty w Ekstraklasie stały się udziałem Mateusza Winciersza, który pojawił się na boisku w 85. minucie meczu.