Piast - Raków 3-0! Mamy półfinał!

27
lut

We wtorkowym meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice wygrał z Rakowem Częstochowa 3-0 (1-0) i awansował do półfinału rozgrywek! Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Tomas Huk, Jakub Czerwiński i Jorge Felix.

Najważniejsze akcje:
1': Gustav Berrgren próbował głową skierować piłkę do bramki, ale ta odbiła się od górnej części poprzeczki i wyleciała na aut bramkowy.
9': Ariel Mosór wygrał pojedynek główkowy i oddał strzał, ale bramkarz gości był dobrze ustawiony i zdołał złapać piłkę.
14': Jakub Czerwiński przejął piłkę przed polem karnym rywali, a następnie uderzył obok bramki.
18': Michael Ameyaw dośrodkował na głowę Kamila Wilczka, a ten uderzył nad bramką.
25': Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Michael Ameyaw dośrodkował na głowę Jakuba Czerwińskiego, a ten zgrał do Tomasa Huka, który nie miał problemu z trafieniem do siatki! 1-0!
30': Szybka kontra Piasta! Serhij Krykun mógł podwyższyć, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
39': Mogło być 2-0! Mocne uderzenie Tomasa Huka zza pola karnego przełamało ręce Vladana Kovacevicia, ale jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej!

49': Ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa. Piłkarze Piasta kilka razy próbowali pokonać Vladana Kovacevicia i w końcu udało się to Jakubowi Czerwińskiemu! 2-0!
56': Patryk Dziczek dopadł do odbitej piłki, ale jego strzał z dystansu był niecelny.
63': Dawid Drachal wbiegł w pole karne Piasta i oddał strzał, jednak nad bramką.
68': Jorge Felix przytomnie zachował się pod bramką rywali i pokonał Vladana Kovacevicia sprytnym i płaskim strzałem! 3-0!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał pięciu zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ligowego spotkania z Cracovią. Podczas #PIARCZ wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców, Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomas Huk. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Kamil Wilczek.