Piast - Radomiak 1-1. Zakończenie z Hukiem

21
maj

W meczu, który kończył sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Radomiakiem Radom 1-1. Bramki w końcówkach obu połów zapewniły wielkie emocje. Na gola w doliczonym czasie pierwszej połowy strzelonego przez Karola Angielskiego odpowiedział niemal równo z końcowym gwizdkiem Tomas Huk.

- W meczu bez presji, bowiem obydwa zespoły już przed rozpoczęciem zawodów znały swoje lokaty, jakie zajmą po zakończeniu sezonu, nie brakowało zaangażowania. Zarówno Piast jak i Radomiak sprawnie konstruowali swoje akcje, brakowało jedynie strzałów. Trudno było o czyste sytuacje, co było wynikiem dobrego pressowania przeciwników. Kibice zgromadzeni przy Okrzei obejrzeli tylko jedną bramkę. Sprytnym i precyzyjnym strzałem piłkę w siatce umieścił Karol Angielski.
- W drugiej odsłonie gliwiczanie starali się usilnie doprowadzić do wyrównania. Wprowadzeni na plac gry zawodnicy rezerwowi wprowadzili dużo ożywienia. Aktywnie po prawej stronie poczynał sobie Michael Ameyaw, który przy współpracy z Tomem Hateley'em wielokrotnie niepokoili defensywę z Radomia swoimi dośrodkowaniami. Niestety bramka strzeżona przez Majchrowicza pozostawała niezdobyta. Zabrakło szczęścia i precyzji? Nic z tych rzeczy, Gliwiczanie czekali na zadanie ciosu do doliczonego czasu gry. Niemal równo z kończącym mecz gwizdkiem gola strzelił Tomas Huk doprowadzając do remisu. Dla stopera ze Słowacji był to drugi gol w drugim kolejnym meczu.

4': W dobrej sytuacji do oddania strzału znalazł się Karol Angielski, ale próba napastnika Radomiaka została zablokowana.
7': Składną akcją odpowiedział Piast. Katranis do Kądziora, który wstrzelił w szesnastkę gości, gdzie powalczył Alberto Toril. Snajper Piasta nie zdołał jednak czysto trafić w piłkę.
16': Tom Hateley starał się o bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
27': Akcję strzałem zakończył Alexandros Katranis, lecz Filip Majchrowicz przypilnował bliższy słupek.
34': Piłka zatrzepotała w siatce, ale nie było gola dla Piasta. Alberto Toril znalazł się na minimalnym spalonym.
43': Piłka nieznacznie minęła słupek po strzale Daniela Łukasika.
45': Radomiak wyszedł na prowadzenie po precyzyjnym strzale Karola Angielskiego. 0-1.
58': Świetna akcja Piasta! Przechwyt Ameyaw, wrzutka Hateley'a, odegranie Torila, a na końcu techniczne zagranie Kądziora. Zabrakło centymetrów, by doprowadzić do wyrównania.
68': Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki wyskoczył Alberto Toril, lecz nie trafił do bramki.
75': Długa akcja, w której Niebiesko-Czerwoni dwukrotnie uderzyli na bramkę. Najpierw strzał Hateley'a został zablokowany, a następnie niewiele pomylił się Damian Kądzior.
90+2': Karol Szymański obronił bez problemów strzał Mauridesa.
90+3': GOOOL! Tomas Huk w drugim kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców. W dużym zamieszaniu doskoczył do piłki i głową pokonał Filipa Majchrowicza! 1-1!

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- W ostatnim meczu sezonu trener Waldemar Fornalik dokonał kilku zmian.
Na liczbie stu występów zatrzymała się seria Frantiska Placha. Jego miejsce w bramce w meczu z Radomiakiem zajął Karol Szymański.
- Ponadto w miejsce Martina Konczkowskiego na prawym wahadle zagrał Arkadiusz Pyrka. Od początku spotkania w obronie zagrał Constantin Reiner, a miejsce na ławce zajął Ariel Mosór.
- W wyjściowym składzie Piasta zagrał Michał Kaput, który jeszcze jesienią bronił barw Radomiaka.
- 18. gola w rozgrywkach strzelił dla beniaminka Karol Angielski. Napastnik ten w przeszłości rozgrywał spotkania dla Piasta.
- Przed rozpoczęciem meczu trener Waldemar Fornalik oraz Frantisek Plach odebrali z rąk dyrektora sportowego Bogdana Wilka pamiątkowe tablice. Opiekun Niebiesko-Czerwonych za wyróżnienie i tytuł trenera kwietnia, z kolei bramkarz z okazji 50. czystego konta w Ekstraklasie oraz serię stu ligowych spotkań w pełnym wymiarze czasu.
- Niebiesko-Czerwoni skończyli rozgrywki na piątym miejscu i jako jedyni od sezonu 2018/19 nie zeszli poniżej TOP 6 ligi.