Piast - Puszcza 1-1. Remis przy Okrzei

15

W niedzielnym meczu 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice 1-1 (0-0). Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michał Chrapek.

Najważniejsze akcje:
8': Damian Kądzior próbował uderzenia zza pola karnego, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.
18': Sprytny strzał Damiana Kądziora, ale minimalnie obok bramki.
28': Mocne uderzenie Grzegorza Tomasiewicza z dystansu, ale Kewin Komar zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.
34': Mateusz Radecki wykończył dobre dośrodkowanie i głową wbił piłkę do siatki. Sędzia skorzystał z wideoweryfikacji VAR i nie uznał bramki.
45': Płaskie uderzenie Damiana Kądziora, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości.

47': Dobra interwencja Frantiska Placha po strzale Michaila Kosidisa.
56': Maciej Rosołek dobrze wypuścił na wolne pole Damiana Kądziora. Skrzydłowy Piasta doszedł do pozycji strzeleckiej, ale nie trafił w światło bramki.
65': Dobre wejście Arkadiusza Pyrki w pole karne. Obrońca Piasta oddał strzał, ale prosto w bramkarza.
66': Precyzyjne uderzenie Piotra Mrozińskiego z linii pola karnego. Zawodnik gości nie dał szans Frantiskowi Plachowi - 0-1.
71': Michał Chrapek wykorzystał rzut karny! 1-1!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #PIAPUN wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński i Igor Drapiński. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach zagrali Jorge Felix i Damian Kądzior, a na "dziesiątce" ustawiony był Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Maciej Rosołek.
- Pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się Jakub Lewicki.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Pod trybuną "prostą" klub zorganizował Strefę Kibica, na której można było znaleźć sporo atrakcji, np. spotkanie z piłkarzami, strefa gamingowa czy videobudka.
- W przerwie piłkarze Piasta wyrzucili w trybuny 20 piłeczek. Kibice mogli wymienić je na koszulki meczowe, ufundowane przez jednego z partnerów klubu.