Piast - Miedź 7-1. Wysokie zwycięstwo!

06
lip
To była próba generalna przed kluczowymi meczami w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Superpucharem Polski. Piast Gliwice na własnym stadionie przekonująco pokonał spadkowicza ekstraklasy Miedź Legnica 7-1. Niebiesko-Czerwoni pokazali wysoką formę i skuteczność w ataku.

Spotkanie w skrócie

- Piast od samego początku narzucił swoje warunki gry. W pierwszych fragmentach cierpliwie konstruował akcje nie dopuszczając zawodników Miedzi do przejęcia piłki. Przewaga została udokumentowana zdobyciem bramki przez Piotra Parzyszka. Mimo, że nic na to nie wskazywało, zespół gości pierwszą swoją szansę zamienił na gola. Wyrównał w 26. minucie spotkania Henrik Ojamaa. Remis nie trwał jednak zbyt długo, bo o swoich umiejętnościach przypomniał kibicom Mikkel Kirkeskov. Duńczyk bezpośrednio po strzale z rzutu wolnego pokonał bramkarza Miedzi. Podopieczni Waldemara Fornalika nabrali wiatru w żagle i dołożyli kolejne trafienia. Najpierw przewagę powiększył Piotr Parzyszek i tuż przed zejściem na przerwę swoją bramkę zdobył Jorge Felix.

- Druga połowa meczu rozpoczęła się od bramki, a Piotr Parzyszek skompletował swojego premierowego w barwach Piasta hat-tricka. Piłkarzom z Gliwic wyraźnie nie było dość. Każda kolejna akcja napędzała Mistrzów Polski, którzy dokładali kolejne bramki. Z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy sprowadzeni przed startem sezonu na Okrzei. Jakub Holubek zanotował asystę drugiego stopnia przy bramce Badii. Sebastian Milewski solidnie pracował w środku pomocy, a Dani Aquino najpierw zapisał na swoim koncie asyst e a następnie samodzielnie zdobył swoją premierową bramkę. Ostatecznie ostatni sparing zakończył się wysokim zwycięstwem - 7-1.

6': Groźne wstrzelenie piłki w pole karne przez Toma Hateley’a który wykonywał rzut wolny z lewej strony boiska. Bramkarz Miedzi wypiąstkował futbolówkę poza szesnastkę.
13’: Piękna finalizacja akcji przez Piotra Parzyszka, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Miedzi Legnica - 1-0!
15’: Mocne uderzenie Patryka Dziczka minimalnie niecelne.
18’: Tom Hateley popisał się dokładnym zagraniem za linię obrony legniczan i w dogodnej sytuacji znalazł się Martin Konczkowski. Uderzenie prawego pomocnika wylądowało jednak na poprzeczce.
26’: Miedź Legnica doprowadziła do remisu za sprawą Henrika Ojaamy. Estończyk najpierw wygrał fizyczne starcie z obrońcą a następnie zmieścił piłkę pomiędzy nogami Frantiska Placha - 1-1.
29’: Niebiesko-Czerwoni odzyskują prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego Mikkel Kirkeskov pokonał Mateusza Hewelta - 2-1!

30’: Joel Valencia otrzymał prostopadle podanie, po którym znalazł się sam na sam z golkiperem Miedzi. Tym razem obronną ręką z sytuacji wyszedł bramkarz gości.
34’: Bardzo silne i jednocześnie precyzyjne uderzenie Piotra Parzyszka. Piłka zatrzepotała w siatce, a napastnik Piasta uzbierał dublet na swoim koncie wyprowadzając Piasta na dwubramkowe prowadzenie - 3-1!
42’: Niebiesko-Czerwoni poszli za ciosem i zdobyli czwartą bramkę. Indywidualny popis Jorge Felixa, który zszedł na prawą nogę i technicznym strzałem golkipera legnickiego zespołu - 4-1!
47’: Hat-trick Piotra Parzyszka. Napastnik wykorzystał błąd techniczny lewego obrońcy Miedzi i pognał z piłką pod pole karne gości. Mocnym uderzeniem z lewej nogi skompletował zdobył swoją trzecią bramkę, a piątą dla drużyny z Okrzei. - 5-1!

56’: Miedź szukała kolejnej bramki poprzez strzał z rzutu wolnego. Precyzjynie uderzał Krzysztof Danielewicz, ale na posterunku czujny był Jakub Szmatuła, który po przerwie zajął miejsce w bramce.
79’: Strzelania ciąg dalszy. Na długą listę strzelców dopisał się Gerard Badia, który pewnie wykorzystał dogranie Daniego Aquino - 6-1!
80': Siódma bramka dla Piasta stała się faktem. Technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Dani Aquino, który do asysty dołożył samodzielne trafienie dla gliwickiej drużyny! - 7-1!

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Gliwicach przy Okrzei 20. Starcie z wysokości trybun śledziło około 2 tys. sympatyków.
- Przed sparingiem odbyła się oficjalna prezentacja kadry Piasta Gliwice na sezon 2019/20.
- Gliwickiej publiczności przedstawiła się grupa cheerleaderek, która zademonstrowała swój pierwszy wytrenowany układ.