Piast - Lech 0-2. Goście z Poznania okazali się bardziej skuteczni...

23
wrz

Pierwsze piętnaście minut dzisiejszego starcia przy Okrzei należało bezsprzecznie do piłkarzy Piasta Gliwice. Zawodnicy trenera Marcina Brosza nie tylko zamknęli Lecha na ich połowie, ale także nękali Macieja Gostomskiego. Wszystko uległo zmianie po kwadransie, kiedy po rzucie rożnym piłkę w bramce Piasta umieścił Łukasz Teodorczyk.

Po stracie gola gliwiczanie ambitnie walczyli o nawiązanie rywalizacji z "Kolejorzem", ale próby "Niebiesko-czerwonych" były niewystarczające, żeby zaskoczyć dobrze dysponowaną defensywę Lecha.

W drugiej połowie - mimo ambitnego początku - po raz kolejny skuteczniejsi okazali się goście. Po zamieszaniu w polu karnym Dariusz Trela wybronił kilka uderzeń z bliskiej odległości, ale wobec następnej dobitki Łukasza Teodorczyka "Trelowy" skapitulował. Od tego momentu postawa gliwiczan pogorszyła się, a ofensywni zawodnicy nie mieli pomysłu, jak zaskoczyć defensywę Lecha.

Pierwszy celny strzał Piasta w drugiej połowie padł w osiemdziesiątej ósmej minucie. Wtedy to Ruben Jurado z dystansu próbował pokonać Gostomskiego, ale i to okazało się być niewystarczające.

Sporo świeżości w poczynania Piasta wprowadził Pavol Cicman. Skrzydłowy niejako "ożywił" atak "Piastunek", nieźle współpracując z dobrze dysponowanym Mateuszem Matrasem czy Rubenej Jurado.

Ostatecznie jednak gliwicki Piast po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala z Poznania. Ostatnie wyniki w meczach z Lechem prezentują się następująco: 0-4; 0-3, a dziś 0-2. Niech to będzie zapowiedzą lepszych czasów dla gliwiczan w meczach z "Kolejorzem".