Piast - Karvina 2-1. Piąty sparing wygrany!

04
lip

W czwartkowym meczu kontrolnym Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie MFK Karvinę 2-1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Jorge Felix i Damian Kądzior. Jedyne trafienie za zespołu gości zanotował Lucky Ezeh.

Najważniejsze wydarzenia:

4’: Dobry strzał z dystansu Miłosza Szczepańskiego, ale na posterunku bramkarz MFK Karviny!

17’: Lucky Ezeh znalazł się w dogodnej sytuacji na zdobycie bramki, ale świetnie obronił Frantisek Plach.

24’: Dobry kontratak Niebiesko-Czerwonych zakończony strzałem Michaela Ameyawa nad bramką.

26’: Bramka dla MFK Karviny w wykonaniu Lucky Ezeha - 0-1.

32’: Karny dla Piasta Gliwice! Faulowany został Jorge Felix!

33’: Jorge Felix uderza z jedenastu metrów, ale broni ten strzał bramkarz MFK Karviny.

34’: Jorge Felix szybko zrehabilitował się po niestrzelonym karnym i pięknym strzałem doprowadza do wyrównania! 1-1!

42’: Strzał z dystansu Tihomira Kostadinova, ale piłka ląduje nad poprzeczką.

64’: Faulowany Ariel Mosór i Niebiesko-Czerwoni będą mieli szansę z rzutu wolnego.

65’: Damian Kądzior popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i wyprowadza Piasta Gliwice na prowadzenie! 2-1!

67’: Dobra akcja na skrzydle Szczepana Muchy, która zakończyła się strzałem Damiana Kądziora. Niestety strzał zablokowany przez obrońcę.

84’: Gabriel Kirejczyk trafia do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Z perspektywy trybun:

- Szczepan Mucha pojawił się na boisku po prawie 14 miesiącach przerwy!

- Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.

- Transmisja z tego spotkania była przeprowadzona na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.

- Dla Piasta był to piąty sparing w letni okresie przygotowawczym.

___________________________

Piast Gliwice - MFK Karvina 2-1 (1-1)

0-1 Ezeh, 26. min

1-1 Felix, 34. min

2-1 Kądzior, 65. min

Piast Gliwice (I połowa): Plach - Mokwa, Mosór, Czerwiński, Leśniak - Tomasiewicz, Kostadinov - Szczepański, Felix, Ameyaw - Piasecki. (II połowa): Szymański - Pyrka, Mosór (64. Reiner), Munoz, Drapiński - Karbowy, Kaput - Chrapek, Ameyaw (64. Mucha, 86. Liszewski), Kądzior - Kirejczyk (84. Urbański).

MFK Karvina (skład wyjściowy): Knobloch - Moses, Planka, Samko, Raspopović - Regali, Bergqvist, Svozil, Ezeh - Memić.