Piast - Karvina 0-0. Bez bramek w sparingu

05

Były akcje, były strzały, ale nie było bramek. Sobotnie spotkanie sparingowe pomiędzy Piastem Gliwice a MFK Karvina zakończyło się remisem 0-0.

- Mecz prowadzony był w szybkim tempie. Każda ze stron stwarzała sobie po kilka okazji do strzelenia bramki. W pierwszej części gry po stronie Piasta sytuacje mieli Piotr Parzyszek, Patryk Lipski i Jakub Czerwiński. Goście odpowiedzieli uderzeniami Rajmunda Mikusa, Marka Hanouska i Kristiego Qose, ale za każdym razem dobrze interweniował Jakub Szmatuła, który nie dał się pokonać.
- Po zmianie stron sytuacja na boisku nie zmieniła się. Mimo, że trener Niebiesko-Czerwonych zdecydował się na zmianę większości składu, to właśnie gliwiczanie mieli więcej z gry. Przyjezdni jednak nie odpuszczali i również próbowali atakować. Po jednej z akcji trafili nawet w słupek, ale ostatecznie nie udało im się strzelić gola.

Najciekawsze sytuacje:
5': Pierwsza groźniejsza sytuacja w tym meczu. Piotr Parzyszek spróbował uderzyć z nieco dalszej odległości, ale nie trafił w światło bramki.
13': Dobra piłka w pole karne gości, ale Patryk Lipski nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej. Mogło być groźnie.
20': Rajmund Mikus wbiegł w pole karne i oddał strzał. Pomocnik Karviny został jednak zablokowany i wywalczył jedynie rzut rożny.
37': Mocne uderzenie Marka Hanouska, ale świetnie w bramce spisał się Jakub Szmatuła.
39': Kristi Qose zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Jakub Szmatuła nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki.
41': Patryk Lipski dograł do Piotra Parzyszka, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców. Chwilę później napastnik Piasta uderzył głową nad poprzeczką.
45': Jakub Czerwiński znalazł się w dobrej sytuacji po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego, ale bramkarz obronił strzał obrońcy Niebiesko-Czerwonych.

52': Szybka akcja czeskiego zespołu zakończona strzałem w słupek jednego z zawodników Karviny. Goście byli blisko wyjścia na prowadzenie.
56': Gigli Ndefe zdecydował się na uderzenie w krótki róg, ale Karol Szymański nie dał się pokonać.
70': Bartosz Rymaniak dopadł do odbitej piłki i zdecydował się na uderzenie. Jego strzał był jednak niecelny.
81': Bardzo dobra interwencja Karola Szymańskiego po strzale Gigliego Ndefe. Bramkarz Piasta obronił uderzenie z bliskiej odległości.
86': Bartosz Rymaniak dośrodkował na głowę Tiago Alvesa, który znalazł się tuż przed bramką Karviny. Portugalczyk oddał strzał, ale bramkarz zdołał wybić piłkę.

- Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.