Piast - Cracovia 2-1. Zwycięstwo w Gliwicach!

25
lut

W sobotnim spotkaniu 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Cracovię! Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek, a honorowe trafienie dla Pasów zaliczył Arttu Hoskonen.

Spotkanie w skrócie:

- W pierwszej połowie spotkania podopieczni Aleksandara Vukovicia mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem. Dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Ariel Mosór, ale minimalnie przestrzelił nad poprzeczką.

- Fantastycznie rozpoczęła się druga część spotkania dla Niebiesko-Czerwonych. W 48. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Grzegorz Tomasiewicz. Zaledwie osiem minut później prowadzenie podwyższył Patryk Dziczek, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Gościom udało się strzelić bramkę kontaktową w 64. minucie po uderzeniu Arttu Hoskonena.

Najważniejsze akcje:

5’ Do siatki trafił Michał Chrapek, jednak po weryfikacji VAR sędzia odgwizdał spalonego.

10’ Groźny strzał Atanasova, ale bardzo dobrze interweniował Frantisek Plach!

28’ Dobra dwójkowa akcja Tomasiewicza i Ameyaw, ale dośrodkowanie skrzydłowego wpada w ręce bramkarza Cracovii.

36’ Niebezpieczne dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego, ale nikt nie przeciął toru lotu piłki.

38’ Strzał Ariela Mosóra po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obrońca minimalnie nad poprzeczką!

48’ Michał Chrapek dograł do Grzegorza Tomasiewicza, a ten fantastycznym strzałem z dystansu pokonał Karola Niemczyckiego! 1-0

56’ Patryk Dziczek skutecznie z jedenastu metrów! Piast podwyższa prowadzenie! 2-0

64’ Dośrodkowanie z rzutu wolnego Konplianki i Hoskonen trafia do siatki po strzale głową. 2-1

70’ Jorge Felix nie trafia czysto w piłkę po groźnym dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki.

85’ Próba ekwilibrystycznego strzału w wykonaniu Grzegorza Tomasiewicza, ale niestety obok bramki.

Sytuacja kadrowa:

- Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w składzie względem spotkania z Legią Warszawa w poprzedniej kolejce. Jakub Czerwiński był zmuszony pauzować po ujrzeniu czwartej żółtej kartki w sezonie. W bramce stanął Frantisek Plach, a przed nim czwórka obrońców: Arkadiusz Pyrka, Miguel Munoz, Ariel Mosór i Aleksandros Katranis. Rolę "szóstek" pełnili Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. W trójkę ofensywnych pomocników wcielili się Damian Kądzior, Michał Chrapek i Michael Ameyaw. Na szpicy zagrał Kamil Wilczek.

- W kadrze meczowej zabrakło Gabriela Kirejczyka, Tomasza Mokwy i Jakuba Holubka, którzy zmagają się z drobnymi urazami. Kontuzjowani pozostają również Tomas Huk i Tihomir Kostadinov.

Z perspektywy kibica:

- Mecz odbył się na Stadionie im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.

- Niebiesko-Czerwoni rozegrali drugie z rzędu spotkanie na własnym stadionie.

- Aleksandar Vuković jeszcze nigdy nie przegrał z Cracovią, gdy zasiadał na ławce trenerskiej. Dobra passa została podtrzymana i serbski szkoleniowiec dopisał na konto szóste zwycięstwo z Pasami.