Piast - Cracovia 1-1. Zabrakło odrobiny szczęścia

09

Niestety nie udało się dziś wygrać z Cracovią, mimo wielu okazji do zdobycia gola. Najlepszą okazję - już w doliczonym czasie gry - miał Wojciech Kędziora, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Eksperci zapowiadali, że będzie to ciekawe spotkanie i... nie kłamali. Pierwsza połowa należała jednak do gości z Krakowa, którzy stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje do zdobycia gola, ale na posterunku był Dariusz Trela, który zasłużył dziś na wyróżnienie.

Druga połowa była znacznie ciekawsza. Już na początku jej trwania trybuny oszalały z radości po golu Tomasza Podgórskiego. Kapitan niebiesko-czerwonych posłał bardzo mocno uderzoną piłkę wprost do siatki Krzysztofa Pilarza, który... był bez szans.

Gliwiczanie bardzo chcieli pójść za ciosem, co rusz nękając defensywę gości z Krakowa. Mimo usilnych starań nie udało się podwyższyć prowadzenia na 2-0, choć dwoił się i troił po wejściu na murawę Radosław Murawski. Dziewiętnastolatek wyrósł na bohatera Piasta, niemalże w stu procentach odcinając Cracovię od tlenu, albo - zważając na boisko - od gry.

W osiemdziesiątej pierwszej minucie piłka nieznacznie minęła linię bramkową Piasta po zamieszaniu w polu karnym Dariusza Treli i uderzeniu Kity. Sędziowie nie byli pewni, ale ostatecznie uznali bramkę.

W doliczonym czasie gry Wojciech Kędziora został sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł poszkodowany, ale piłka po jego uderzeniu została wyłapana przez Pilarza. Tym samym w Gliwicach Piast podzielił się punktami z Cracovią. Ostateczny wynik - 1-1, ze wskazaniem na podopiecznych trenera Marcina Brosza.

Piast Gliwice - Cracovia 1-1 (0-0)
1-0 - Podgórski, 48 min.
1-1 - Kita, 90 min.

Piast: Trela - Zbozień, Matras, Polak, Król - Podgórski, Hanzel, Carles, Izvolt (75. Lazdins) - Ruben (89. Kędziora) - Rabiola (46. Murawski).

Cracovia: Pilarz - Kosanović, Boljević, Żytko, Marciniak - Ntibazonkiza, Dąbrowski (72. Kita), Steblecki (46. Budziński), Danielewicz (57. Straus) - Szeliga, Nowak.

Żółte kartki: Ruben, Trela - Żytko, Budziński, Szeliga, Boljević.