Pewna wygrana z Herculesem

29
sty

Po bramkach Tomasza Podgórskiego i Rabioli Piast pewnie zwyciężył w meczu sparingowym z Herculesem Alicante. Niebiesko-czerwoni dominowali od samego początku, stwarzali dobre sytuacje jednak na prowadzenie wyszli dopiero w 40. min. kiedy to fenomenalnie z rzutu wolnego uderzył kapitan polskiego zespołu. Tuż przed przerwą udało się podwyższyć prowadzenie – świetne podanie od Rubena wykorzystał Rabiola i było 2:0. W drugiej części spotkania tempo nieco opadło, a wynik nie uległ zmianie.

Już w 2. min. ładnym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Szeliga, jednak piłka po rykoszecie trafiła na narzut rożny. Kilka minut później przerzucenie piłki z prawej strony do Szeligi, jednak ten źle trafia w futbolówkę i nic z tego dośrodkowania nie wyszło. W 12. min. ładną wrzutką z okolic środka boiska popisał się jeden z obrońców Herculesa, ale dobrze ustawiony Herbert zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Piasta. Jak się później okazało była to najgroźniejsza akcja rywali w całej pierwszej części. Dominował Piast, jednak ciągle nie mógł wyjść na prowadzenie – najpierw w 15. min. z prawej strony dośrodkowywał Podgórski, głową próbował uderzać Ruben Jurado, ale sędzia dopatrzył się spalonego w tej akcji. Minutę później kapitan Piasta znów popisał się ładną wrzutką, jednak tym razem Rabiola uderzał głową niecelnie. W 20. min. dynamicznie wszedł Łukasz Hanzel, oddał piłkę do „Podgóra”, ten wrzucił, niestety i tym razem po uderzeniu piłki przez portugalskiego napastnika ta opuściła pole gry ponad poprzeczką. Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej części mocnym uderzeniem popisał się Hanzel... minimalnie ponad bramką. Hercules próbował się przedzierać jednak dobrze ustawiona obrona na niewiele pozwalała hiszpańskim graczom. W 39. min. Jurado ładnie zza obrońców zagrał do testowanego zawodnika, ten wrzucił w pole karne, do piłki dopadł Podgórski i... znowu obok bramki. Minutę później w okolicach 20 metra faulowany został Rabiola, do wykonania stałego fragmentu gry podszedł kapitan Niebiesko-czerwonych i mocnym strzałem w lewe okienko bramki pozbawił szans na obronę Daniela Ortigosa Cerezo. Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania Jurado dograł do Rabioli, a ten podwyższył na 2:0.

Po dziesięciominutowej przerwie sędzia rozpoczął drugą połowę. Już chwilę później napastnik Herculesa popisał się ładnym strzałem jednak obok bramki strzeżonej przez Szumskiego. W 59. min. znowu atak naszych rywali skrzydłem – na szczęście dobrze ustawiony Szeliga wybija futbolówkę na aut. W ostatnich minutach Piast mógł podwyższyć prowadzenie – Piotr Kwaśniewski odegrał do Jurado ten posłał piłkę wzdłuż pola karnego, jednak testowany w drugiej części zawodnik nie zdołał wykończyć akcji.

Piast Gliwice – Hercules Alicante 2:0 (2:0)

40' Podgórski

45' Rabiola

Piast Gliwice:

Szumski, Szeliga, Osyra, Herbert, Matras, Nikiema, Zawodnik testowany (46` Zawodnik testowany), Hanzel, Podgórski, Ruben, Rabiola (62` Kwaśniewski)