Pełne spotkanie Ariela Mosóra z San Marino

02
cze

Ariel Mosór rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2023 U21. Młodzieżowa kadra Polski pewnie pokonała reprezentację San Marino 5-0.

Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka rozegrali pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań podczas czerwcowego zgrupowania. W czwartkowy wieczór Biało-Czerwoni zmierzyli się na wyjeździe z San Marino. W wyjściowym składzie znalazł się obrońca Piasta Gliwice, Ariel Mosór. Już w 4. minucie do siatki trafił napastnik VfL Wolfsburg, Bartosz Białek. Trzynaście minut później 20-letni zawodnik dorzucił drugą bramkę, a wynik pierwszej połowy na 3-0 ustalił Michał Skóraś. W drugiej części spotkania Polacy w dalszym ciągu kontrolowali przebieg gry, a w 82. minucie kolejną bramkę zdobył Jakub Kałuziński. Bartosz Białek przypieczętował swój bardzo dobry występ hat-trickiem. W 89. minucie spokojnie wykorzystał rzut karny i mecz zakończył się wynikiem 5-0.

19-letni obrońca Piasta Gliwice rozegrał pełne spotkanie. Dobra postawa w obronie Ariela Mosóra przyczyniła się do zachowania czystego konta przez młodzieżową reprezentację. Już we wtorek Polska U-21 rozegra ostatnie spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2023. Ich rywalem na Stadionie Miejskim w Łodzi będzie reprezentacja Niemiec.