Pełne spotkanie Ariela Mosóra z Austrią!

24

Ariel Mosór rozegrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski do lat 21 z Austrią. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Tuż po zakończeniu meczu Piasta Gliwice z Miedzią Legnica w ramach 25. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Ariel Mosór wyruszył na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21 w tureckiej Antalyi.

Obrońca Piasta Gliwice stanął przed szansą na zaliczenie siódmego występu w kadrze U-21. Trener Michał Probierz zdecydował się wystawić Ariela w pierwszej jedenastce w meczu towarzyskim z Austrią, które rozpoczęło się w piątek, 24 marca o godzinie 13:30. Początek meczu obfitował w wiele dogodnych sytuacji strzeleckich z obu stron, jednak żaden z bramkarzy nie był zmuszony wyciągać piłki z siatki. W dalszej fazie tego meczu gra się uspokoiła i nie mieliśmy zbyt wielu akcji podbramkowych. W 58. minucie Polacy stanęli przed doskonałą sytuacją na zdobycie bramki. Austriacki obrońca, Pascal Estrada sfaulował we własnym polu karnym Patryka Pedę, ale z jedenastu metrów pomylił się Filip Szymczak. Do końca meczu żadna ze stron nie zdołała przechylić szali na swoją stronę i ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pełne 90 minut rozegrał obrońca Piasta, Ariel Mosór. 20-latek przyczynił się do zachowania czystego konta przez Biało-Czerwonych. Kolejne spotkanie kadry U-21 odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 27 marca o godzinie 15:00. Rywalem podopiecznych Michała Probierza będzie Albania.