Patryk Dziczek zadebiutował w seniorskiej reprezentacji!

13
paź

W czwartkowy wieczór Patryk Dziczek zaliczył debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Pomocnik Piasta rozegrał 82 minuty w wygranym 2-0 meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

W minionym tygodniu selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz ogłosił listę zawodników, którzy otrzymali powołanie na październikowe zgrupowanie kadry. Znalazł się na niej Patryk Dziczek, dla którego było to pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski.

Pomocnik Piasta Gliwice otrzymał szansę od selekcjonera reprezentacji Polski i znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. 25-latek zaliczył swój oficjalny debiut w narodowych barwach. Biało-Czerwoni szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu za sprawą trafienia Sebastiana Szymańskiego w 3. minucie. W drugiej połowie kolejnego gola dorzucił Adam Buksa i tym samym ustalił wynik meczu na 2-0. Patryk Dziczek został zmieniony w 82. minucie przez Jakuba Piotrowskiego. Dla pomocnika był to premierowy występ w seniorskiej reprezentacji i powrót do gry w narodowych barwach po blisko trzech latach. Ostatnie spotkanie w kadrze U-21 rozegrał 17 listopada 2020 roku z Łotwą.

Już w niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się z Mołdawią w kolejnym meczu eliminacyjnym. Spotkanie rozpocznie się o 20:45 na PGE Narodowym.