Ostre strzelanie w Krośnie

07

Jak na zespół występujący na co dzień w T-mobile Ekstraklasie przystało podopieczni trenera Brosza zdominowali mecz z Karpatami Krosno. Rządzili w każdej strefie boiska i na niewiele pozwalali gospodarzom. Zwyciężyli pewnie aplikując rywalom 8 bramek.

Mecz rozpoczęli goście - lewą flanką popędził Tomasz Podgórski, odegrał piłkę na 30. metr do Rubena, który został faulowany. Stały fragment gry wykonał kapitan niebiesko-czerwonych, który mocnym strzałem pod poprzeczkę skierował piłkę do bramki gospodarzy.

W 9. minucie Jan Polak nieprzepisowo zatrzymał Bartłomieja Buczka. Do piłki ustawionej 17 metrów przed bramką Dariusza Treli podszedł Paweł Fydrych. Po bardzo mocnym uderzeniu piłka trafiła wprost w głowę stojącego w murze Carlesa Marca. Hiszpan upadł na murawę i wydawało się, że jego gra w Krośnie dobiegnie końca. Na szczęście po kilku minutach w pełni sił powrócił do gry.

Podopieczni trenera Brosza kontrolowali grę i cały czas atakowali. Taka postawa przyniosła oczekiwany skutek i w 13. minucie po precyzyjnym podaniu z lewej strony Krzysztofa Króla, Matej Izvolt pewnie wpakował futbolówkę do bramki Piotra Hajduka.

Gliwiczanie w 22. minucie przeprowadzili kolejną groźną akcję – Rabiola odegrał na lewo do Izvolta, a ten wrzucił piłkę na 16. metr, gdzie z woleja piłkę w stronę bramki posłał Podgórski. Hajduk z problemami, ale jednak obronił. Niespełna 6. minut później z okolic 16. metra mocno uderzył ponownie Podgórski. Bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi Izvolta, a ten pewnie wpakował piłkę do bramki.

Piast szedł za ciosem i atakował co raz to groźniej. W 37. minucie piłkę z prawej strony w pole karne wrzucił Izvolt, a Rabiola dopełnił formalności i gliwiczanie prowadzili 4:0.

Tuż przed przerwą swoją szansę mieli również gospodarze. Zajdel ładnie uderzył z 16. metra, jednak Trela stał na posterunku i pewnie wyłapał piłkę.

Po przerwie nastąpiło 6 zmian, z czego aż sześciu dokonał trener Brosz. W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. Stworzyli kilka ciekawych sytuacji. Najgroźniej pod bramką gości zrobiło się w 50 minucie, kiedy to sam na sam z Jakubem Szmatułą znalazł się Buczek. Golkiper gliwiczan jednak nieprzepisowo zatrzymał napastnika gospodarzy na 18. metrze za co mógł zostać ukarany nawet czerwoną kartką. Sędzia pokazał jednak żółty kartonik.

W 57. minucie z linii końcowej piłkę piętą zagrał Collins John do Hanzela, który technicznym strzałem podwyższył wynik spotkania na 5:0. Piłkarze z Okrzei dominowali i cały czas szukali kolejnych okazji. Najpierw w 71. minucie po uderzeniu głową Johna piłka trafiła w wewnętrzną część poprzeczki, a 4 minuty później po świetnym podaniu Izvolta, ładny strzał Cicmana zablokował Mateusz Kolbusz. Piast cierpliwie grał swoje i w końcu doczekał się kolejnego gola. W 85. minucie piłkę do bramki głową skierował Damian Zbozień. Na następne trafienia nie musieliśmy długo czekać – najpierw w 87. min po tym jak ograł dwóch obrońców piłkę do bramki skierował Cicman, a chwilę później ten sam zawodnik zagrał w pole karne do Zbozienia, który prawą nogą dopełnił formalności, ustalając rezultat meczu.

Karpaty Krosno – Piast Gliwice 0:8 (0:4)