Oskar Leśniak nowym zawodnikiem Piasta!

20
cze

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Oskar Leśniak. 17-latek podpisał trzyletni kontrakt i dołączył do pierwszego zespołu, z którym będzie przygotowywać się do sezonu 2022/23.

 

- Przed wejściem do szatni czułem delikatny stres, ale jak dołączyłem do drużyny, to ciśnienie już ze mnie zeszło i jestem bardzo zadowolony, że tutaj się znalazłem i dzięki temu mogę spełniać swoje marzenia - powiedział Oskar Leśniak po złożeniu podpisu na umowie.

 

Oskar Leśniak pochodzi z Dolnego Śląska. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gryfie Świdnica, a następnie grał w miejscowych zespołach. W 2016 roku młody piłkarz przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie rozwijał swoje umiejętności. Z akademii Miedziowych trafił do klubu Stadion Śląski Chorzów, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem.

 

- Nie stawiam sobie żadnych oczekiwań, nie nakładam dodatkowej presji, chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i zobaczyć co przyniesie przyszłość - dodał nowy pomocnik Niebiesko-Czerwonych.

 

- Szatnia gliwickiego Piasta jest bardzo przyjazna i jest znakomitym miejscem do rozwoju dla młodych zawodników. Jestem przekonany, że pod okiem trenera Fornalika i przy wspólnej pracy na treningach z doświadczonymi zawodnikami, utalentowany Oskar Leśniak skorzysta, a razem z nim cała społeczność Niebiesko-Czerwonych - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

 

- Dzięki pracy na treningach i swoim umiejętnościom Oskar wykorzystał szansę i po podpisaniu kontraktu pojedzie z zespołem na zgrupowanie, podobnie jak inni młodzi zawodnicy naszej akademii, czyli Kuba Niedbała i Bartek Łuczak. To tylko pokazuje, że warto ciężko pracować. Zależy nam, aby młodzi zawodnicy wchodzili do pierwszej drużyny, bo to przynosi korzyści obu stronom - tłumaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

 

 

Grafika transferowa inspirowana jest serialem "Trzynaście powodów", który pokazuje prawdziwe problemy dotykające młodych ludzi, takich jak prześladowanie, samobójstwa, uzależnienia itp. Nawiązując do serialu i rzucając światło na trudne tematy, pragniemy pomóc rozpocząć rozmowę. 

 

Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy, może ją otrzymać. Nie jesteście sami. Poniżej znajdziesz strony internetowe i kontakty do organizacji, które udzielą Ci potrzebnego wsparcia.

 

Kryzysowy Telefon Zaufania – 116 123
 

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

 

Telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie – 800 120 002 
 

GKS Piast SA

Zobacz również