Odliczanie czas rozpocząć

22
lut

Do derbowego pojedynku z Górnikiem pozostało już niewiele czasu.  Oba zespoły praktycznie zakończyły okres przygotowawczy i z niecierpliwością czekają na pierwszy gwizdek sędziego z Łodzi, Pawła Pskita. - Kibice powinni stale wierzyć w drużynę bo zespół wyjdzie na mecz i będzie chciał dać z siebie wszystko dla siebie ale też dla Piasta i całych Gliwic. Wychodzimy na boisko, aby sprzedać swoje umiejętności jak najlepiej umiemy. - twierdzi Jakub Szmatuła.

W kadrze niebiesko-czerwonych  w pamiętnych pojedynkach  z Górnikiem w sezonie 2008/09 było trzech zawodników, którzy także teraz są w drużynie  - Łukasz Krzycki, Jakub Szmatuła oraz Tomasz Podgórski.

Przypomnijmy, że w pierwszym starciu rozegranym 14 września 2008 roku w Zabrzu, lepsi o jedną bramkę okazali się gospodarze. W tym meczu  na boisku 13 minut spędził Tomasz Podgórski, zmieniając w 77. minucie Rafała Andraszaka. - Tamto spotkanie przegraliśmy 0:1. Z całą pewnością od tego momentu wiele się w obu klubach zmieniło. Są w większości nowi zawodnicy, tylko marki zostały te same. Wiadomo, że derby to dodatkowe emocje, dodatkowy dreszczyk. Sam mecz był wyrównany z tego co pamiętam, ale jak to bywa w derbowych meczach - każdy wynik jest możliwy. - wspomina Jakub Szmatuła.

Skład Piasta: Kasprzik, Michniewicz, Nowak, Banaś, Chylaszek, Kaszowski, Glik, Muszalik, Andraszak (77’ Podgórski), Folc (31’ Prędota), Wróbel (54’ Koczon)

Prawie 7 miesięcy później przyszła pora na rewanż. 3 kwietna 2009 roku niebiesko-czerwoni podejmowali rywala zza miedzy przy wypełnionych po brzegi trybunach starego stadionu przy ul. Okrzei. W 35. minucie Mariusz Muszalik wykorzystał odbitą przez bramkarza Górnika piłkę i pięknym strzałem z 16. metrów w samo okienko dał prowadzenie i jak się potem okazało zwycięstwo swojej drużynie. Gliwiccy fani byliby szczęśliwi, gdyby udało się powtórzyć ten rezultat. - Dopiero pierwsze mecze pokażą jak drużyny przepracowały okres przygotowawczy zimowy. Jesteśmy z pewnością podrażnieni wynikiem pierwszego spotkania i jedziemy zaprezentować dobrą piłkę, a wynik zweryfikuje boisko. - bramkarz niebiesko-czerwonych.

Zobacz bramkę Muszalika Muszalika

W tym spotkaniu przez 80 minut zagrał Tomasz Podgórski, którego zmienił  Daniel Koczon.

Skład Piasta: Kasprzik, Kaszowski, Kowalski, Glik, Michniewicz, Podgórski(80’ Koczon), Muszalik, Wilczek, Bojarski, Sedlacek(69’ Chylaszek), Olszar(56 min Smektała).

Ówczesne rozgrywki skończyły się dla naszych poniedziałkowych rywali nienajlepiej, ponieważ zajęli piętnaste miejsce w tabeli i zostali zdegradowani. Piast natomiast w swoim debiutanckim sezonie uplasował się na dziesiątej lokacie.