Niebiesko-Czerwoni podczas przerwy reprezentacyjnej

29

To była udana przerwa reprezentacyjna w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych. Ariel Mosór zaliczył kolejne występy w kadrze U-21, a Szczepan Mucha wywalczył awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją Polski do lat 19.

Ariel Mosór po raz kolejny znalazł się na liście zawodników powołanych do reprezentacji Polski do lat 21. Podczas marcowego zgrupowania w tureckiej Antalyi Biało-Czerwoni mieli rozegrać dwa mecze towarzyskie. W pierwszym spotkaniu z Austrią, które zakończyło się bezbramkowym remisem obrońca Niebiesko-Czerwonych znalazł się w wyjściowym składzie i rozegrał 90 minut. Kilka dni później Ariel Mosór rozpoczął starcie z Albanią na ławce rezerwowych. Podopieczni Michała Probierza wygrali 2-0 po bramkach Mateusza Musiałowskiego i Szymona Włodarczyka. 20-letni obrońca Piasta pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry i zaliczył swój dziewiąty występ w barwach reprezentacji Polski U-21.

Szczepan Mucha marcową przerwę na mecze reprezentacji narodowych spędził na zgrupowaniu kadry Polski do lat 19 w Rącznej. Podczas tych kilkunastu dni Polacy mieli rozegrać trzy mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy U-19. Pierwsze spotkanie z Izraelem zakończyło się wynikiem 1-1, a nasz pomocnik pojawił się na boisku w 78. minucie. Kilka dni później podopieczni Marcina Brosza przekonująco pokonali reprezentację Łotwy 3-0. W tym meczu Szczepan Mucha zaliczył kolejny występ, wchodząc na boisko w 66. minucie. Ostatnie spotkanie przeciwko Serbii miało zdecydować o awansie na mistrzostwa Europy. W 59. minucie Biało-Czerwoni przegrywali już 0-2 i wydawało się, że marzenia o awansie już prysły. Dziesięć minut później na murawie pojawił się Szczepan Mucha, który chwilę po wejściu brał udział w akcji dającej gola kontaktowego. Upragnioną bramkę wyrównującą dającą promocję na mistrzostwa Europy U-19 zdobył w 87. minucie Wiktor Matyjewicz. Dla Szczepana Muchy był to już dziewiąty występ w narodowych barwach.