Niebiesko-Czerwoni na zgrupowaniach reprezentacji

10
paź

Rozpoczęła się październikowa przerwa na mecze reprezentacji. Patryk Dziczek, Ariel Mosór, Arkadiusz Pyrka i Gabriel Kirejczyk dostali powołanie od swoich selekcjonerów i staną przed szansą na zaliczenie występów w narodowych barwach. 

 

Patryk Dziczek swój ostatni mecz w reprezentacji Polski U-21 rozegrał 17 listopada 2020 roku. Po prawie trzech latach pomocnik Piasta stanie przed szansą na debiut w seniorskiej kadrze Polski. Nowy selekcjoner, Michał Probierz powołał Dziczka na październikowe zgrupowanie i mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni już w czwartek, 12 października o 20:45 zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Trzy dni później o tej samej porze Polacy rozegrają mecz z Mołdawią na PGE Narodowym.

 

Ariel Mosór znalazł się na liście zawodników powołanych do reprezentacji U-21 na październikowe zgrupowanie. 20-latek ma na koncie już jedenaście występów w kadrze do lat 21 i od dłuższego czasu jest jednym z podstawowych zawodników. Podopieczni Adama Majewskiego rozpoczną zgrupowanie od meczu towarzyskiego ze Słowacją, który odbędzie się 12 października o godzinie 18:00 w Koszycach. Po jego zakończeniu Biało-Czerwoni wrócą do kraju i 17 października podejmą na stadionie w Stalowej Woli reprezentację Estonii. To spotkanie zostanie rozegrane w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

Dla Arkadiusza Pyrki to kolejne powołanie do kadry Polski U-21. Młody obrońca Piasta Gliwice brał udział we wrześniowym zgrupowaniu i zaliczył występ w starciu z Estonią. Łącznie 20-latek uzbierał już pięć meczów w reprezentacji do lat 21. Arek Pyrka wraz z resztą Biało-Czerwonych kadrowiczów zmierzy się ze Słowacją i Estonią. 

 

Gabriel Kirejczyk wyjechał na zgrupowanie Polski do lat 20. Napastnik dostał od trenera Miłosza Stępińskiego kolejną szansę na zaliczenie występu w narodowych barwach. Zgrupowanie kadry U-20 potrwa od 9 do 14 października. Na początku młodzieżowcy będą pracować w ośrodku Cracovia Training Center w Rącznej, a następnie wylecą na towarzyskie spotkanie z reprezentacją Włoch. Mecz odbędzie 13 października o godzinie 18:00 we włoskim Catanzaro. 

 

Biuro Prasowe

GKS Piast SA