Nasz rywal: Śląsk Wrocław

26
lip

Wielkimi krokami zbliża pierwszy mecz Niebiesko-Czerwonych przy Okrzei 20 w nowym sezonie! Już w niedzielę o 17:30 podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Przed rozpoczęciem tego spotkania zachęcamy do zapoznania się z raportem z obozu naszego rywala.

Forma: Śląsk Wrocław rozpoczął nowy sezon od remisu 1-1 na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Podopieczni Jacka Magiera w minioną środę rozegrali pierwszy mecz w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji. W wyjazdowym starciu z Rygą FC musieli uznać wyższość rywala, który po bramce Ousseynou Nianga w siódmej minucie wygrał 1-0. W okresie przygotowawczym do sezonu 2024/25 Śląsk rozegrał pięć sparingów. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami: KS Brzeg Dolny (4-0), CFR Cluj (1-0), Opawa (1-0). W pozostałych dwóch spotkaniach zremisowali z Mladą Bolesław (1-1) i przegrali ze Slavią Praga (0-2).

Trener: Jacek Magiera prowadzi Śląsk Wrocław od kwietnia 2023 roku. To jego druga przygoda z klubem z Dolnego Śląska, ponieważ już w latach 2021-2022 miał okazję pracować w zespole naszych niedzielnych rywali. Od momentu powrotu wygrał ze Śląskiem 20 spotkań, 11 zremisował i 12 przegrał. W zeszłym sezonie 47-letni szkoleniowiec wywalczył wicemistrzostwo Polski. Swoje największe sukcesy odniósł pracując w Legii Warszawa. W swoim dorobku ma dwa mistrzostwa Polski w sezonach 2012/13 i 2016/17 oraz cztery Puchary Polski w sezonach 2007/08, 2010/11, 2011/12 oraz 2012/13.

Skład: W swoim inauguracyjnym meczu w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy trener Jacek Magiera ustawił zespół w formacji 1-4-1-4-1. Dostępu do bramki strzegł Rafał Leszczyński. W bloku obronnym zagrali: Serafin Szota, Simeon Petrov, Alex Petkov i Mateusz Żukowski. W rolę “szóstki” wcielił się Peter Pokorny. W pomocy znaleźli się: Piotr Samiec-Talar, Jakub Jezierski, Petr Schwarz i Nahuel Leiva. Miejsce w ataku zajął Sebastian Musiolik. Z ławki rezerwowych zespół wspierali: Filip Rejczyk, Tomasso Guercio, Burak Ince, Łukasz Gerstenstein i Arnau Ortiz.

Trener Jacek Magiera wystawił taki sam wyjściowy skład w starciu z Rygą FC w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji.

Pod ostrzałem: Jakub Jezierski to 20-letni pomocnik Śląska, który jest również wychowankiem tego klubu. Młody zawodnik ma za sobą osiem występów w PKO Bank Polski Ekstraklasie, w których spędził łącznie 154 minuty na boisku i zaliczył jedną asystę. Jezierski na przestrzeni swojej kariery we Wrocławiu pokonywał kolejne szczeble w zespołach młodzieżowych, a następnie grał w drużynie rezerw. Swój oficjalny debiut w seniorskiej piłce zaliczył w zeszłym sezonie przy okazji starcia z Piastem Gliwice w ramach 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wówczas pojawił się na boisku w 94. minucie zastępując Patricka Olsena.