Nasz rywal: Raków Częstochowa
Listopadowa przerwa reprezentacyjna dobiega końca, co oznacza powrót rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy! Niebiesko-Czerwonych czeka niedaleki wyjazd do Częstochowy, gdzie w sobotę, 22 listopada zmierzą się z Rakowem. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:30.
Forma: Raków Częstochowa zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy z dorobkiem 23 punktów. W tym sezonie podopieczni Marka Papszuna zdecydowanie lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych. Ich bilans w spotkaniach domowych to osiem punktów w sześciu meczach (dwa zwycięstwa, dwa remisy, dwie porażki).
Trener: Marek Papszun to postać bardzo związana z Rakowem Częstochowa. Wrócił do tego klubu po roku przerwy. Jego łączny dorobek z częstochowską drużyną to 347 spotkań. Przeszedł z nią drogę od 2. ligi po awans do Ekstraklasy oraz mistrzostwo Polski. W przeszłości pracę rozpoczynał jako szkoleniowiec GKP Targówek. W swoim trenerskim CV ma takie drużyny jak: KS Łomianki, Legionovia i Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Skład: W ostatnim meczu w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków zagrał z Koroną Kielce w formacji 1-3-4-2-1. Dostępu do bramki strzegł Oliwier Zych. Tercet obrońców stworzyli: Bogdan Racovitan, Apostolos Konstantopoulos oraz Stratos Svarnas. Na wahadłach zagrali: Adriano Amorim i Fran Tudor. W środku pola znaleźli się: Oskar Repka i Karol Struski. W ataku pojawili się: Marko Bulat, Jonatan Braut Brunes i Imad Rondić. Z ławki rezerwowych zespół wspierali: Peter Barath, Ibrahima Seck, Patryk Makuch, Tomasz Pieńko i Lamine Diaby-Fadiga.
Pod ostrzałem: Jonatan Braut Brunes jest najlepszym strzelcem Rakowa Częstochowa w tym sezonie. Norweski napastnik ma na koncie pięć bramek w PKO Bank Polski Ekstraklasie, dwa trafienia w eliminacjach do Ligi Konferencji oraz dwa gole w rozgrywkach STS Pucharu Polski. 25-latek urodził się w Bryne. Stawiał tam pierwsze kroki w swojej piłkarskiej karierze. W Norwegii grał w takich klubach jak: Bryne, Sola FK, Floro SK, Lillestrom czy też Stromsgodset. W sierpniu 2023 roku na zasadzie transferu definitywnego trafił do belgijskiego OH Leuven. Po roku został wypożyczony do Rakowa Częstochowa. W lipcu 2025 roku drużyna z Częstochowy zdecydowała się na transfer definitywny norweskiego napastnika.
Biuro Prasowe
GKS Piast SA