Michael Ameyaw w jedenastce 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy!

21
maj

Michael Ameyaw znalazł się w jedenastce 33. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dla skrzydłowego Niebiesko-Czerwonych to drugie takie wyróżnienie z rzędu!

W miniony weekend podopieczni Aleksandara Vukovicia zakończyli zmagania domowe w sezonie 2023/24 PKO Bank Polski Ekstraklasy. W 33. kolejce podejmowali walczącą o mistrzostwo Polski Jagiellonię Białystok. W pierwszej połowie można było wyczuć o jaką stawkę rozgrywa się to spotkanie. Oba zespoły bardzo dobrze wypełniały swoje zadania w grze obronnej. Z tego względu nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych. Wszystko uległo zmianie w 77. minucie, kiedy Michael Ameyaw doskoczył do piłki, która została wybita przed pole karne po rzucie rożnym. Skrzydłowy Piasta nie namyślał się zbyt długo i huknął bez przyjęcia posyłając piłkę w samo okienko bramki Zlatana Alomerovicia. Drużyna gości zaciekle walczyła o wyrównanie. Drużyna Adriana Siemieńca dopięła swego w 90. minucie meczu. Jesus Imaz trafił do siatki dając wyrównanie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, a ten punkt zdobyty przez Jagiellonię może okazać się kluczowy w walce o mistrzostwo.

Po raz kolejny Michael Ameyaw był jedną z wiodących postaci ofensywy Piasta Gliwice. 23-latek notuje w ostatnim czasie bardzo dobre występy. W starciu z Jagiellonią Białystok spędził na boisku pełne 90 minut i przebiegł najwięcej z całego zespołu - 11,79 km. Michael ma w tym sezonie na koncie sześć bramek i cztery asysty w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jest to dla niego już drugie z rzędu wyróżnienie w jedenastce kolejki w obecnej kampanii.