ME: Piast - Lech 0:2

06

Zespół ME Piasta, prowadzony przez Krzysztofa Szumskiego, nie sprostał jedenastce Młodego Lecha, ulegając poznańskiej ekipie 0:2. Trafienia dla gości zaliczyli Cieślak i Fontowicz.

ME: Piast Gliwice – Lech Poznań 0:2
21’ – Cieślak
70’ - Fontowicz
Żółte kartki: Siwek, Gawron, Sikora

Piast Gliwice: 29. Szumski, 8. Sikora, 6. Parfieńczyk, 4. Piewko, 19. Docekal, 16. Składanek, 10. Kacprzyk, 11. Poznański, 9. Jędrzejczyk, 7. Polak (46’ 5. Borowiec), 15. Łutowicz.
Rezerwa: 23. Kowalik, 5. Borowiec, 14. Biczysko, 17. Kochan, 13. Kościelniak, 3. Zjeżdżałka
Trener: Krzysztof Szumski

Lech Poznań: 33. Miszczuk, 28. Łągiewka, 4. Cieślak, 3. Cyfert, 26. Siwek, 7. Zgarda, 34. Gawron (89’ 5. Bednarek), 6. Gajda, 8. Chromiński (73’ 29. Wyrowski), 10. Olejniczak, 9. Kownacki (65’ 11. Fontowicz).
Rezerwa: 27. Derbisz, 5. Bednarek, 32. Orłowski, 29. Wyrowski, 11. Fontowicz
Trener: Patryk Kniat

Sędzia główny: Kornel Paszkiewicz
Asystenci: Jakub Zalewski, Paweł Kucharczyk
Kolegium Sędziów Wrocław

Kalendarium boiskowych wydarzeń:

21’ – Polak ścina w „szesnastce” Olejniczaka. Sędzia bez wahania wskazuje na 11. metr. Pewnym egzekutorem Cieślak.
30’ – Kacprzyk z około 20 metrów. Piłka zmierza w „okienko” poznańskiej bramki, z najwyższym trudem broni Miszczuk.
37’ – Chromiński po podaniu Kownacki trafia do siatki, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego i gol nie zostaje uznany.
57’ – Jędrzejczyk po wrzutuce skierował piłkę w światło bramki, jednak na posterunku jest jeden z defensorów Lecha i wybija futbolówkę  z linii bramkowej.
58’ – Na czystą pozycję wychodzi Olejniczak, uderza obok interweniującego Szumskiego, piłka mija lewy słupek.
60’ –  Gajda otrzymuje prostopadłe podanie w pole karne, blokowany przez Składanka oddaje jeszcze strzał, świetnie nogami broni Szumski.
70’ – Szumski w wyniku nieporozumienia z Piewko mija się z piłką. Przejmuje ją Fontowicz i podwyższa na 2:0.
79’ – Doskonałą okazję na zdobycie bramki kontaktowej marnuje Kacprzyk. Zawodnik „Piastunek” znalazł się sam na sam z Miszczukiem, niestety jego strzał okazuje się niecelny.
82’ – Olejniczak wdziera się przebojowo w pole karne, mija zwodem dwóch defensorów, uderza z ostrego kąta, dobrze ustawiony Szumski wybija na rzut rożny.
90'+2 - Gajda zaprzepaszcza wyborną szansę na podwyższenie rezultatu. Z odległości dwóch metrów trafia prosto w Szumskiego.