Maciej Jankowski piłkarzem Piasta Gliwice!

21
sty

Maciej Jankowski podpisał kontrakt na dwa i pół roku z Piastem Gliwice. Dwudziestosześcioletni pomocnik w obecnym sezonie reprezentował barwy Wisły Kraków, w której był jednym z podstawowych zawodników, rozgrywając w jej barwach dwadzieścia spotkań. Jankowski ma aktualnie na koncie cztery bramki strzelone w Ekstraklasie.

Piłkarz mocno zaznacza, że przyjście do Piasta Gliwice jest dla niego dużym krokiem do przodu w jego karierze. Jak też mówi Maciek, cieszy się, że wraca na Śląsk.- Mieszkam na Śląsku od wielu lat, więc bardzo się cieszę, że mogę tutaj wrócić. Przyjście do Piasta jest na pewno krokiem do przodu w mojej karierze. 

- Nie będę ukrywał, że sporą rolę odgrywa miejsce, jakie zajmują gliwiczanie. Dołączam do zespołu, który jest obecnie liderem Ekstraklasy i wiosną na pewno będzie walczył o jak najwyższe cele, a to jest zawsze ważne dla piłkarza - dodaje nowy pomocnik Niebiesko-Czerwonych.

Maciej Jankowski z podopiecznymi Radoslava Latala zna się właściwie tylko z boiska, ale jak sam mówi, poznawanie nowych osób nie jest dla niego problemem. - Z zawodnikami Piasta znam się właściwie tylko z boiska. Trochę czasu spędziłem z Rafałem Leszczyńskim - jesteśmy obaj z Warszawy. Resztę poznam, ale jestem o to spokojny. Myślę, że szybko dogadam się z chłopakami. 

Jankowski jest nominalnym pomocnikiem, z kim będzie jednak będzie rywalizował o wyjściową jedenastkę? Jak mówi sam zainteresowany, to pytanie do trenera. - Josip Barisić i Martin Nespor są napastnikami, ja jestem troszeczkę innym typem zawodnika. Pozycją bliżej mi do Sasy Ziveca czy Martina Bukaty. To wiele zależy od trenera, który z pewnością będzie wiedział, jak wykorzystać moje umiejętności.

Biuro Prasowe
GKS Piast S.A.