Łudogorec - Piast 0-2. Mistrz Bułgarii pokonany

22
sty

W pierwszym tureckim sparingu Piast wygrał z Łudogorcem Razgrad 2-0 (2-0). Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Uros Korun oraz Piotr Parzyszek. Oba gole padły jeszcze przed przerwą.

- Od pierwszego gwizdka gra była wyrównana. Nie brakowało jednak okazji do strzelenia bramki. Skuteczniejsi okazali sie gliwiczanie, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Urosa Koruna. Zawodnicy Łudogorca próbowali wyrównać, ale skutecznie w bramce interweniował Frantisek Plach. Chwilę przed przerwą prowadzenie Niebiesko-Czerwonych podwyższył Piotr Parzyszek, który wykorzystał dobre dogranie Mikkela Kirkeskova. Kilka sekund później, kontaktowego gola mógł zdobyć Biton, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek.
- W drugiej połowie obaj trenerzy wymienili niemal całe jedenastki, ale sytuacja na boisku się nie zmieniła. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale piłka nie wpadała do siatki. Więcej okazji mieli jednak piłkarze Łudogorca, ale Jakub Szmatuła dobrze interweniował po strzale Jorginho, a uderzenia Motiego oraz Świerczoka były niecelne.

4': Niecelne uderzenie Toma Hateley'a z rzutu wolnego. Piłka przeleciała tuż nad bramką.
12': Uros Korun uderzył zza pola karnego i pokonał bramkarza rywali! Piłka po strzale obrońcy Niebiesko-Czerwonych odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki - 0-1!
29': Yusein dobrze znalazł się w polu karnym i oddał strzał w kierunku bramki Piasta. Doskonale spisał się jednak Frantisek Plach, który sparował to uderzenie.
35': Mikkel Kirkeskov przyjął odbitą piłkę tuż przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Jego uderzenie było jednak niecelne.
39': Cicinho wbiegł w pole karne i oddał groźny strzał. Piłka po jego uderzeniu przeleciała obok dalszego słupka.
42': Mikkel Kirkeskov precyzyjnie dograł do Piotra Parzyszka, który uderzył bez przyjęcia i trafił do siatki, podwyższając prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 0-2!
45': Biton uderzył bez zastanowienia, ale trafił w słupek.
57': Jorginho uderzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował Jakub Szmatuła.
64': Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do pozycji strzeleckiej doszedł Moti, ale nie trafił w światło bramki.
74': Mocne uderzenie Jakuba Świerczoka z ostręgo kąta, ale Kuba Szmatuła poradził sobie z tym strzałem i wybił piłkę na rzut rożny.
82': Jakub Świerczok otrzymał podanie ze skrzydła i znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Napastnik Łudogorca jednak znacznie przestrzelił.

Z perspektywy kibica
- Spotkanie odbyło się na boisku należącym do Rixos Premium Hotel w Belek.
- To był pierwszy mecz podczas zgrupowania w Turcji, ale drugi w zimowym okresie przygotowawczym.
- Kolejnym rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie Zoria Ługańsk. Podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się z ukraińskim zespołem w najbliższą sobotę.