ŁKS - Piast 3-3. Remis w osłabieniu

11

W sobotnim meczu 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 3-3. Dla Niebiesko-Czerwonych to jedenasty podział punktów w tym sezonie.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsza połowa pod dyktando Niebiesko-Czerwonych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wykorzystali swoje sytuacje i wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który został skutecznie wykorzystany przez Daniego Ramireza. To była tak naprawdę jedyna sytuacja ŁKS-u w pierwszym 45 minutach.
- W drugiej części gry Piast musiał sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce Alexandrosa Katranisa. Szybko to przyniosło efekt dla ŁKS-u, który w 48. minucie strzelił drugiego gola, a kwadrans później doprowadził do wyrównania.

Najważniejsze akcje:
6': Bardzo dobra akcja Piasta zakończona strzałem Arkadiusza Pyrki! Obrońca Niebiesko-Czerwonych uderzył tuż nad poprzeczką. Było bardzo blisko!
10': Michael Ameyaw zagrał do Damiana Kądziora, któy wbiegł w pole karne i oddał strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz gospodarzy! 0-1!
20': Precyzyjne dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego i Ariel Mosór zapakował piłkę do bramki! 0-2!

23': Uderzenie Grzegorza Tomasiewicza zza pola karnego, ale jedynie boczna siatka.
38': Piękna akcja Piasta! Arkadiusz Pyrka do Jorge Felixa - Jorge Felix do Michaela Ameyawa - Michael Ameyaw do siatki! 0-3!
45+7': Dani Ramirez pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Alexandrosa Katranisa - 1-3.

48': Kay Tejan wykorzystał błąd defensywy Niebiesko-Czerwonych, a nastęnie wbiegł wpole karne i oddał strzał po długim rogu, nie dając szans Frantiskowi Plachowi - 2-3.
52': Adam Marciniak wygrał pojedynek główkowy, ale jego strzał był niecelny.
67': Piotr Janczukowicz dopadł do odbitej piłki i doprowadził do wyrównania - 3-3.
80': Dobra interwencja Frantiska Placha po strzale Daniego Ramireza zza pola karnego.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonałjednej zmiany w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #ŁKSPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwińśki oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Damian Kądzior, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix.
- Tihomir Kostadinov wrócił do kadry meczowej po 581 dniach. Macedończyk długo pauzował z powodu kontuzji kolana.
- Po raz pierwszy w kadrze meczowej Piasta pojawił się Piotr Urbański.
- W składzie Piasta zabrakło również kontuzjowanych Kamila Wilczka, Toma Hateleya i Szczepana Muchy.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi.
- Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców Piasta Gliwice, która przez pełne 90 minut głośno dopingowała Niebiesko-Czerwonych.
- W związku ze Narodowym Świętem Niepodległości przed pierwszym gwizdkiem odegrano i odśpiewano Hymn Polski.