Legia - Piast 0-1. Kądzior za trzy!

18

W poniedziałkowym spotkaniu 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola w tym meczu strzelił Damian Kądzior, dla którego była to piąta bramka w tym sezonie.

- Dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy gospodarzy, ale to podopieczni Waldemara Fornalika stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie. Dodatkowo, Niebiesko-Czerwoni dobrze bronili i nie dopuszczali swoich rywali do szans bramkowych. Swoją dobrą grę Piast potwierdził tuż przed przerwą, kiedy to Damian Kądzior wykorzystał błąd defensywy Legii i trafił do siatki, otwierając wynik rywalizacji.

- Początkowy fragment drugiej części gry był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały swoje okazje, ale żadna z nich nie potrafiła strzelić gola. Bliżej była Legia, ale Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę. Po stronie Piasta dobrze uderzał Kristopher Vida, ale dobrą interwencją po jego strzale popisał się Richard Strebinger. W dalszej części meczu ponownie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale gliwiczanie pewnie grali w defensywie i nie dali gospodarzom stworzyć większego zagrożenia.

10': Josue dośrodkował do Macieja Rosołka, który oddał strzał głową, ale nie trafił w światło bramki.
17': Szybka akcja Piasta zakończona strzałem Kristophera Vidy. Węgier uderzył jednak nad bramką.
20': Constantin Reiner głową, ale bramkarz gospodarzy nie miał problemów ze złapaniem piłki.
33': Kontra Niebiesko-Czerwonych - Michał Chrapek długo prowadził piłkę i zdecydował się na strzał, ale niestety nie trafił w światło bramki.
37': Strzał Damiana Kądziora zza pola karnego, ale bramkarz Legii dobrze się ustawił i obronił to uderzenie.
41': Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu rożnego, ale Kamil Wilczek nie zdołał oddać celnego strzału.
43': Damian Kądzior wykorzystał błąd defensywy Legii, przejął piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza płaskim strzałem - 0-1!

61': Tomas Pekhart uderzył z powietrza po dośrodkowaniu Josue, ale Czech trafił w poprzeczkę.
62': Mocne uderzenie Kristophera Vidy zza pola karnego, ale bramkarz miejscowych zdołał obronić ten strzał.
67': Ariel Mosór wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Damiana Kądziora, ale piłka minimalnie minęła słupek.
77': Niecelne uderzenie Artura Jędrzejczyka po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego.

- Mecz odbył się na Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego, mieszczącym się przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie.
- W porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania w podstawowym składzie Piasta nastąpiły trzy zmiany. Od pierwszej minuty zagrali Constantin Reiner, Jakub Holubek oraz Kristopher Vida, którzy zastąpili Toma Hateley'a, Alexandrosa Katranisa i Rauno Sappinena.
- Podczas #LEGPIA trener Waldemar Fornalik nie mógł skorzystać z Tihomira Kostadinova i Rauno Sappinena, którzy doznali kontuzji w spotkaniu z Górnikiem Łęczna.
- Tom Hateley nie zagrał w meczu z Legią z powodu zawieszenia za żółte kartki.
- Po raz pierwszy w kadrze meczowej Niebiesko-Czerwonych pojawił się Bartosz Łuczak, który na co dzień występuje w drużynie Piasta U-19.
- Tomas Huk otrzymał żółtą kartkę i nie zagra w kolejnym ligowym meczu, w którym rywalem Piasta Gliwice będzie Jagiellonia Białystok.
- Bramka Damiana Kądziora była 500. golem Piasta Gliwice w Ekstraklasie.