Lechia - Piast 1-3. Zwycięstwo w ostatnim meczu roku

13
lis

W swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3-1 (1-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Patryk Dziczek, Michał Chrapek i Dusan Kuciak, który zanotował gola samobójczego, a dla Biało-Zielonych trafił Michał Nalepa.

Spotkanie w skrócie
- W pierwszym fragmencie meczu częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Piasta. Podopieczni Aleksandara Vukovicia grali płynniej i dzięki temu tworzyli sobie sytuacje. Z biegiem czasu gra się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Brakowało konkretów i strzałów, a bramkarze musieli interweniować jedynie po dośrodkowaniach oraz uderzeniach z dystansu. I to właśnie po takim strzale padł jedyny gol w pierwszej połowie. Michał Chrapek mocno uderzył, a piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od Dusana Kuciaka i wpadła do bramki. Dzięki samobójczemu trafieniu do przerwy prowdzili Niebiesko-Czerwoni.
- Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla Piasta, którzy podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą trafienia Patryka Dziczka, który wykorzystał rzut karny. Po tej bramce gliwiczanie mogli kontrolować boiskowe wydarzenia z większym spokojem. Tak też było do końcówki rywalizacji, ale w 86. minucie kontaktowego gola strzelił Michał Nalepa. W doliczonym czasie zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych przypieczętował Michał Chrapek.

Najciekawsze akcje
5': Dośrodkowanie z rzutu wolnego od Damiana Kądziora do Patryka Dziczka. Pomocnik Piasta oddał strzał, ale ten okazał się niecelny.
8': Wysoki pressing Piasta sprawił kłopoty gospodarzom, którzy stracili piłkę. Akcja zakończyła się groźnym dośrodkowaniem Michaela Ameyawa i interwencją Dusana Kuciaka.
12': Michael Ameyaw dośrodkował w pole karne do Gabriela Kirejczyka, ale niestety napastnik Niebiesko-Czerwonych nie zdołał oddać strzału.
19': Indywidualna akcja Conrado została zakończona mocnym strzałem. Piłka po uderzeniu zawodnika miejscowych została przyblokowana przez Ariela Mosóra i wyleciała na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boisku strzelać próbował David Stec, ale niecelnie.
25': Jakub Holubek zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale obok bramki.
28': Frantisek Plach dobrze się ustawił i złapał piłkę po strzale z dystansu Macieja Gajosa.
43': Michał Chrapek popisał się potężnym strzałem zza pola karnego, trafiła w poprzeczkę, a następnie w bramkarza i przeszła linię bramkową. Prowadzimy w Gdańsku! - 0-1!

53': Fantastyczna interwencja Frantiska Placha po strzale głową Macieja Gajosa.
61': Rzut karny dla Piasta! Sędzia skorzystał z wideoweryfikacji VAR i dopatrzył się faulu na Damianie Kądziorze!
63': Patryk Dziczek podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych strzałem z jedenastu metrów - 0-2!
78': Frantisek Plach przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale główą Michała Nalepy.
86': Michał Nalepa dobił strzał Jarosława Kubickiego i pokonał Frantiska Placha mocnym uderzeniem - 1-2.
90': Marco Terrazzino próbował mocnego uderzenia, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

90+7': Michał Chrapek przejął piłkę po strzale Jorge Felixa i pieczętuje zwycięstwo Piasta - 1-3!

Z perspektywy trybun
- Spotkanie odbyło się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, mieszczącym się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1.
- Trener Aleksandar Vuković zdecydował się na cztery zmiany w wyjściowych składzie w porównaniu z poprzednim ligowym meczem. Od pierwszej minty na murawie pojawili się Tomasz Mokwa, Michael Ameyaw, Jakub Holubek i Damiań Kądzior, którzy zastąpili Miguela Munoza, Arkadiusza Pyrkę, Kamila Wilczka i Alexandrosa Katranisa.
- Alexandros Katranis nie zagrał w spotkaniu z Lechią z powodu choroby.