KS Kuźnia - Piast 0-7! Wysoka wygrana na początku przygotowań

18
cze

Niebiesko-Czerwoni w sposób pewny pokonali w sparingu Kuźnię Ustroń aż 7-0. W pierwszym sprawdzianie z drużyną czwartoligową sztab szkoleniowy miał okazję przyjrzeć się zawodnikom i wypróbować kilku wariantów gry. O szczegółach spotkania dowiecie się z poniższej relacji.

- Spotkanie w pierwszych minutach było dość spokojne. Niebiesko-Czerwoni czekali na rozwój wydarzeń i choć to gospodarze, którzy w tym roku świętują 100-lecie istnienia Kuźni Ustroń jako pierwsi oddali celny strzał, to Piast objął prowadzenie. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Kamil Wilczek. Piłkarze IV-ligowej drużyny starali się sforsować obronę Piasta, ale doświadczenie brało górę nad determinacją. W dodatku szczęście było przy zawodnikach Waldemara Fornalika, którzy w 36. minucie zdobyli swoją drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Alberto Toril, który najszybciej zareagował w polu karnym Kuźni po tym, jak nieczysto w piłkę trafił Kamil Wilczek i skorzystał z tej sytuacji. Mecz wyraźnie pod kontrolą gliwiczan.
- Na drugą połowę wybiegła całkowicie nowa jedenastka. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Podopieczni Waldemara Fornalika konsekwentnie i pewnie rozgrywali swoje akcje i trzymali sparingpartnera z dala od własnego pola karnego. W pierwszym fragmencie drugiej części piłka aż trzykrotnie wpadła do siatki zespołu z Ustronia. Jednak w dwóch przypadkach sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W jednej sytuacji wszystko zgodnie z przepisami, a na listę strzelców wpisał się powracający po długiej kontuzji Rauno Sappinen. W składzie gości zagrało kilku młodych zawodników Akademii Piasta. Tymczasem na boisku przewaga Niebiesko-Czerwonych stawała się coraz bardziej wyraźna, a kolejne bramki były jedynie kwestią czasu. Dwa dublety Kristophera Vidy i Gabriela Kirejczyka ustaliły wynik końcowy.

14': Tom Hateley spróbował szczęścia, lecz bramkarz gospodarzy zdołał obronić strzał Anglika.
15': Skutecznie w polu karnym zachował się Kamil Wilczek, który zdobył pierwszą bramkę w tym okresie przygotowawczym! 0-1!
23': Bezpośrednio z rzutu wolnego starał się zaskoczyć Michał Chrapek, ale próba pomocnika gliwiczan nie była celna.
36': Nieczysty strzał Kamila Wilczka na asystę zamienił Alberto Toril. Hiszpan przytomnie zareagował w szesnastce rywali, a następnie mógł cieszyć się z gola! 0-2!
47': Rauno Sappinen płaskim pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy! 0-3!

51': Poprzeczka po uderzeniu Wiktora Preussa!
61': Kolejna poprzeczka w tym meczu. Tym razem obramowanie bramki obił Gabriel Kirejczyk, który próbował jeszcze dobitką skończyć swoją akcję. Bezskutecznie.
65': Kristopher Vida popisał się technicznym strzałem i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję! 0-4!
68': Węgier dołożył drugie trafienie! Tym razem wykorzystał brak zdecydowania oraz pomyłki defensywy Kuźni. 0-5!
75': Tym razem się udało! Kirejczyk ofiarnie na wślizgu z bliska zapakował piłkę do siatki! 0-6!
79': Ponownie młody napastnik znalazł dla piłki drogę do siatki. Z bliska ze spokojem i bez kłopotu! 0-7!

Z perspektywy kibica
- Mecz odbył się na boisku Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego im. Jana Gomoli przy ul. Sportowej w Ustroniu.
- Był to pierwszy sparing Piasta w trwającym okresie przygotowawczym i rozpoczęty wysokim zwycięstwem.
- Mecz sparingowy wpisany był w program obchodów 100-lecia Kuźni Ustroń.
- Na placu gry w drugiej połowie pojawili się debiutanci. Sprowadzony na początku okresu przygotowawczego, Grzegorz Tomasiewicz, nastoletni Oskar Leśniak, a także zawodnicy Akademii.
- Szansę gry od Waldemara Fornalika dostali: Bartosz Łuczak, Jakub Niedbała, Toya Nakajima i Piotr Liszewski.
- To był pierwszy sprawdzian Niebiesko-Czerwonych. Gliwiczanie w poniedziałek wyjadą na zgrupowanie do Arłamowa.

0-7 - Kirejczyk, 79 min.

Kuźnia (skład wyjściowy): Pawela - Turoń, Ferfecki, Moiczek, Pala, Pietraczek, Babicki, Fiedor, Mucha, Dobrowolski, Abate.

Piast: (I połowa): Szmatuła - Huk, Czerwiński, Reiner - Ameyaw, Hateley, Kaput, Chrapek, Holubek - Wilczek, Toril.
(II połowa): Jelonek - Munoz (61. Mokwa), Liszewski, Kamiński - Preuss, Tomasiewicz, Łuczak (53. Leśniak), Katranis, Vida - Sappinen, Kirejczyk.