Królczyk wypożyczony do GKS-u Katowice

04
lut

Patryk Królczyk został wypożyczony do GKS-u Katowice. Bramkarz będzie występował w drugoligowym zespole do końca bieżącego sezonu. Jednocześnie informujemy, że 26-latek przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. Jego umowa z Niebiesko-Czerwonymi będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

 

- GKS Katowice wyraził zainteresowanie moją osobą i wspólnie doszliśmy do wniosku, że półroczne wypożyczenie będzie najlepszą opcją. Jednocześnie zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu z Piastem o rok. Mam nadzieję, że w najbliższym okresie moje szanse na grę w Katowicach będą większe i będzie to dla mnie nowy bodziec. Taka zmiana otoczenia, drużyny, sposobu gry mogą być dla mnie wyzwaniem i pewnego rodzaju sprawdzianem, na który wpływ ma wiele czynników, ale ze swojej strony będę się starał zrobić wszystko jak najlepiej - zapewnił Patryk Królczyk.

 

- Kiedy pojawiła się możliwość przedłużenia kontraktu, to nie musiałem się długo zastanawiać i oczywiście zgodziłem się na nią. Szansa na występowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce była tu bardzo istotna. Cieszę się, że umowa została przedłużona i w kolejnym sezonie - po powrocie z wypożyczenia - będę miał możliwość reprezentowania barw Piasta - przyznał bramkarz, który po półrocznym wypożyczeniu powróci do Gliwic.

 

Patryk Królczyk swoje pierwsze kroki w profesjonalnej piłce stawiał w Wodzisławiu, skąd w 2011 roku przeniósł się do Augsburga. Niespełna trzy lata później wrócił do Polski i występował w takich klubach jak Nadwiślan Góra, Poroniec Poronin, Olimpia Grudziądz, Pniówek Pawłowice Śląskie oraz Warta Gorzów Wielkopolski. Do Piasta trafił w czerwcu ubiegłego roku. W poprzednim sezonie grał głównie w rezerwach, a w pierwszym zespole pełnił rolę trzeciego bramkarza. 

 

GKS Piast SA