Kostadinov zagrał w reprezentacji Macedonii Północnej!

20

Tihomir Kostadinov zagrał w reprezentacji Macedonii Północnej w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Anglią. Pomocnik Piasta Gliwice pojawił się na boisku w oficjalnym meczu po 590. dniach i razem z kadrą narodową zremisował z Dumą Albionu 1-1 (1-0).

Macedonia Północna wyszła na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Enisa Bardhiego, który wbił piłkę do siatki dobijając swój niewykorzystany rzut karny. Tuż po przerwie Anglicy doprowadzili do wyrównania, a piłkę do własnej siatki skierował Jani Atanasov z Cracovii. Kwadrans później na boisku pojawił się Tihomir Kostadinov, który zmienił Isnika Alimiego. Pomocnik Piasta brał udział w kilku akcjach ofensywnych swojego zespołu, ale wynik tego spotkania nie uległ zmianie i zakończył się podziałem punktów. Dla Tihomira Kostadinova był to 20 występ w reprezentacji Macedonii Północnej.

Ten mecz został rozegrany w ramach ostatniej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Po ośmiu rozegranych spotkaniach Macedonia Północna zgromadziła na swoim koncie osiem punktów, co pozwoliło im na zajęcie czwartej lokaty. Grupę wygrała Anglia (20 pkt), która wyprzedziła Włochy (14 pkt) oraz Ukrainę (14 pkt).

(foto: ffm.mk)