Korona - Piast 1-1. Debiut na remis

29

W sobotnim meczu 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Koroną Kielce 1-1. W debiucie trenera Aleksandara Vukocivia gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Kamil Wilczek.

- Pierwszy kwadrans tego meczu stał pod znakiem przewagi Piasta Gliwice. Podopieczni Aleksandara Vukovicia byli aktywniejsi i mieli więcej z gry. Większe posiadanie piłki i akcje zaczepne nie poskutkowały jednak większą liczbą strzałów, ponieważ cofnięta defensywa Korony umiejętnie broniła dostępu do bramki, blokując między innymi dwa uderzenia Ariela Mosóra. Niespodziewanie jednak, to gospodarze wyszli na prowadzenie, wykorzystując błąd obrony Niebiesko-Czerwonych. Po golu Jakuba Łukowskiego gra się wyrównała i toczona była głównie w środkowej strefie boiska. Do końca pierwszej połowy brakowało już groźniejszych sytuacji.
- Od początku drugiej części gry Niebiesko-Czerwoni dążyli do wyrównania. Zawodnicy Piasta próbowali stwarzać sobie okazje do strzelenia gola. Uderzali między innymi Arkadiusz Pyrka, Kamil Wilczek i Jorge Felix, ale niestety nieskutecznie. Nieskutecznie do 77. minuty, kiedy to do siatki trafił Kamil Wilczek. Napastnik Piasta wykorzystał mocne podanie Alexandrosa Katranisa. Po wyrównującym golu Niebiesko-Czerwoni starali się wyjść na prowadzenie, jednak Marceli Zapytowski nie dał się pokonać po raz drugi.

11': Michał Chrapek dograł do Ariela Mosóra, który oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie obrońcy Piasta zostało jednak zablokowane.
16': Jakub Łukowski wykorzystał błąd defensywy Niebiesko-Czerwonych i trafił do siatki mocnym uderzeniem - 1-0.
32': Piotr Malarczyk wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale uderzył nad bramką.

60': Arkadiusz Pyrka dośrodkował do Kamila Wilczka, który oddał minimalnie niecelny strzał głową.
64': Mocne uderzenie Arkadiusza Pyrki, ale piłką po jego strzale przeleciała tuż obok słupka.
69': Damian Kądzior zagrał górną piłkę w pole karne. Futbolówka trafiła do Jorge Felixa, który próbował skierować ją do siatki, ale niestety uderzył niecelnie.
70': Kamil Wilczek głową po dośrodkowaniu Alexandrosa Katranisa, jednak piłka w rękach bramkarza Korony.
77': Alexandros Katranis mocno dośrodkował w pole karne, a tam idealnie ustawiony był Kamil Wilczek. Napastnik Piasta uderzył bez przyjęcia i doprowadził do wyrównania - 1-1!
83': Michał Chrapek dograł w pole karne do Kamila Wilczka, który oddał neicelny strzał.
87': Gabriel Kirejczyk próbował skierować piłkę do siatki, ale jednak bramkarz Korony nie dał się pokonać.

- Mecz odbył się na Suzuki Arenie, mieszczęcym się przy ul. Ściegiennego 8 w Kielcach.
- Spotkanie z Koroną Kielce było pierwszym starciem Aleksandara Vukovicia na ławce trenerskiej Niebiesko-Czerwonych.
- Trener Piasta nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Tomasa Huka i Tihomira Kostadinova oraz wykartkowanych Patryka Dziczka i Grzegorza Tomasiewicza.
- Trener Aleksandar Vuković grał w przeszłości w Koronie Kielce. 43-letni szkoleniowiec był w tym klubie również asystentem, kiedy zespół prowadził Hiszpan Pacheta.
- W zespole gospodarzy zagrał Piotr Malarczyk, czyli były zawodnik Piasta Gliwice.