Korona - Piast 0-2. Zwycięstwo w Kielcach!

18

W piątkowym spotkaniu 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2-0 (1-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Jorge Felix i Maciej Rosołek.

Najważniejsze akcje:
15': W polu karnym faulowany był Andreas Katsantonis. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenastu metr.
16': Rzut karny pewnie na gola zamienił Jorge Felix, który wyprowadził Piasta na prowadzenie! 0-1!
19': Fantastyczna interwencja Frantiska Placha po strzale z bliskiej odległości Konrada Matuszewskiego.
20': Shuma Nagamatsu próbował uderzenia zza pola karnego, ale prosto w bramkarza Piasta.
22': Maciej Rosołek był blisko podwyszenia prowadzenie, ale trafił w poprzeczkę.
23': Konrad Matuszewski uderzał z linii pola karnego, ale ponownie bardzo dobrze interweniował Frantisek Plach.
38': Dobra zespołowa akcja Niebiesko-Czerwonych. W końcowej fazie Miłosz Szczepański mocno wstrzelił piłkę w okolicę bramki, ale żaden z zawodników nie zdołał przeciąć jej toru.
43': Shuma Nagamatsu znalazł się w dobrej sytuacji, ale przestrzelił.

49': Maciej Rosołek postanowił uderzyć z narożnika pola karnego. Piłka po jego strzale podbiła się na nodze obrońcy, przeleciała nad bramkarzem i wylądowała w siatce! 0-2!
70': Dwa uderzenia Grzegorza Tomasiewicza. Pierwsze zostało zablokowane, a po drugim piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyleciała na rzut rożny.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #KORPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński i Jakub Lewicki. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Michał Chrapek. Na skrzydłach zagrali Jorge Felix i Maciej Rosołek, a na "dziesiątce" ustawiony był Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Andreas Katsantonis.
- Jakub Lewicki rozegrał pierwszy ligowy mecz w barwach Piasta Gliwice.
- Trener Aleksandar Vuković pauzował za czerwoną kartkę, a jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Aleksandar Radunović.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Exbud Arenie, mieszczącym się przy ulicy Ściegiennego w Kielcach.
- Na trybunach pojawiła się grupa kibiców Niebiesko-Czerwonych.