Komplet punktów rezerw

27
paź

W drugim meczu rundy rewanżowej, II zespół Piasta Gliwice nie dał szans drużynie Startu Namysłów, wygrywając 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Groborz, Hałgas i Kwaśniewski. Od pierwszych minut na boisku pojawili się gracze oddelegowani przez Marcina Brosza: Radosław Murawski, Carles Marc, Kornel Osyra i Tomas Docekal.

Pierwsza odsłona dzisiejszego spotkania nie przyniosła wielu emocji. Gliwiczanie nie forsowali tempa i mieli problem z rozpracowaniem obrony rywali. W 5. minucie Bonar wdarł się w pole karne i mimo sygnalizacji kolegów wychodzących na czyste pozycje, zdecydował się na strzał, który okazał się nieudaną próbą. 3 minuty później, po nietypowo rozegranym rzucie rożnym Łukasz Szpak uderzył z ostrego kąta i piłka odbita jeszcze po rykoszecie wpadła do siatki. Niebiesko-czerwoni nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć, a najlepszą okazję zmarnowali w 35. minucie, kiedy Docekal z czterech metrów fatalnie spudłował.

Po zmianie stron, do gry został wprowadzony Groborz, który wprowadził ożywienie w formacji ofensywnej Piasta. W 52. minucie w „szesnastce” został sfaulowany Hałgas i arbiter wahania wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł Groborz, ale Kuleszka popisał się świetną interwencją i goście wciąż musieli gonić wynik.

Upragnione wyrównanie przyszło w 81. minucie. Groborz uderzył precyzyjnie z około 18. metrów i golkiper gości był w tej sytuacji bezradny. Minęło kilkadziesiąt sekund i ekipa rezerw cieszyła się z prowadzenie. Płaskie zagranie Docekala z prawego skrzydła wykorzystał Hałgas, który z kilku metrów pokonał Kuleszkę.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie ustawały ataki „Piastunek” i trzeci - ostatni gol - padł w doliczonym czasie, kiedy do wykonywanego kornera wyszedł bramkarz Startu i po wybiciu piłki kilkudziesięciometrowy rajd przeprowadził Kwaśniewski, trafiając do pustej bramki.

Piast II Gliwice – Start Namysłów 3:1 (0:1)
0:1 – 8’ Łukasz Szpak
1:1 – 81’ Kamil Groborz
2:1 – 82’ Hałgas
3:1 - 90+4 Kwaśniewski
Żółte kartki: Carles Marc, Kubik, Kwaśniewski - Biliński, Samborski, Zalwert, Szpak

Piast II Gliwice: 12. Jakub Freiatag, 16. Oliwier Łuszcz, 3. Kornel Osyra, 15. Szymon Paskuda, 4. Jarosław Piewko, 5. Kamil Żołnowski (46’ 7. Kamil Groborz), 9. Sebastian Kubik (62’ 17. Piotr Kwaśniewski), 8. Carles Marc, 6. Radosław Murawski, 11. Krzysztof Hałgas, 13. Tomas Docekal.
Rezerwa: 23. Igor Kowalik, 17. Piotr Kwaśniewski, 10. Seweryn Kacprzyk, 7. Kamil Groborz, 14. Mateusz Jędrzejczyk, 18. Paweł Kober, 2. Mario Jendryka.

Start Namysłów: 1. Paweł Kuleszka, 9. Damian Zalwert, 19. Rafał Żołnowski, 4. Krzysztof Lizak, 17. Kajetan Łątka, 18. Kamil Biliński, 11. Łukasz Bonar, 6. Kamil Błach, 5. Krystian Błach, 7. Łukasz Szpak, 10. Rafał Samborski.
Rezerwa: 22. Damian Rozmus, 8. Wojciech Wilczyński, 3. Jędrzej Gąska, 16. Marcin Zajączkowski, 13. Jakub Drapiewski, 13. Kamil Smolarczyk.

Sędzia: Marcin Kochanek