Kolejny występ Szczepana Muchy w kadrze U-19!

22

Reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała 1-1 z Izraelem w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy U-19. Swój kolejny występ w narodowych barwach zaliczył pomocnik Piasta, Szczepan Mucha, który w 78. minucie pojawił się na boisku.

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała pierwsze z trzech spotkań podczas marcowego zgrupowania. Biało-Czerwoni rozpoczęli rywalizację o awans na mistrzostwa Europy U-19 meczem z kadrą Izraelu. Podopieczni Marcina Brosza już w 10. minucie otworzyli wynik spotkania za sprawą trafienia Filipa Koperskiego z Lechii Gdańsk. Asystę przy tej bramce zaliczył gracz Jagiellonii Białystok, Jakub Lewicki. Niestety Polacy krótko cieszyli się z prowadzenia. W 25. minucie Ran Binyamin oddał precyzyjny strzał głową i doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali kilku roszad w swoich zespołach. W 78. minucie na boisku pojawił się pomocnik Piasta, Szczepan Mucha. Biało-Czerwoni do końca spotkania starali się strzelić zwycięskiego gola, ale w ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Szczepan Mucha zaliczył swój siódmy występ w barwach reprezentacji do lat 19. Już w najbliższą sobotę 19-latek stanie przed szansą na zaliczenie kolejnych minut. Spotkanie eliminacyjne z Łotwą odbędzie się w Rącznej o godzinie 14:00. Na koniec zgrupowania Biało-Czerwoni zmierzą się z Serbią. Ten mecz zaplanowany jest na wtorek, 28 marca na godzinę 14:00.