Kolejny mecz Świerczoka w kadrze Polski

09
cze

Jakub Świerczok po raz drugi z rzędu wyszedł w podstawowym składzie reprezentacji Polski. W spotkaniu towarzyskim z Islandią przebywał na boisku przez 58 minut, tworząc linię ataku razem z Robertem Lewandowskim. Mecz zakończył się remisem 2-2. Był to ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 11 czerwca.

Napastnik Piasta po dobrym meczu z Rosją, w którym strzelił swojego pierwszego gola w narodowych barwach, otrzymał kolejną szansę od Paulo Sousy. W Poznaniu tworzył duet napastników wraz z kapitanem, Robertem Lewandowskim. Potyczka z Islandczykami nie była łatwa dla całej drużyny. Nasz napastnik również nie był zbyt widoczny w pierwszej połowie. Starał się utrzymywać przy piłce, walczył z obrońcami przeciwnej drużyny, lecz nie przyniosło to większych rezultatów. W drugiej połowie miał dobrą sytuację na strzelenie gola, lecz jego płaski strzał został wyłapany przez golkipera, a chwilę później został zastąpiony na boisku przez Kamila Jóźwiaka.

Dla naszej reprezentacji był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w najbliższy piątek Mistrzostwami Europy. Mecz w Poznaniu zakończył się wynikiem 2-2, a gole dla naszej reprezentacji strzelali Piotr Zieliński i Karol Świderski. Swój pierwszy mecz na EURO Biało-Czerwoni rozegrają w poniedziałek, 14 czerwca w Petersburgu ze Słowacją. Stawkę rywali w fazie grupowej turnieju uzupełnia reprezentacja Hiszpanii i Szwecji.