Kolejne występy młodzieżowców Piasta Gliwice

17
lis

Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka zaliczyli kolejne występy w Biało-Czerwonych barwach. Młodzieżowcy Piasta Gliwice wystąpili w wygranym 2-1 meczu Polski U-21 z Izraelem.

Podopieczni Adama Majewskiego rozegrali kolejne spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Tym razem rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Izraela. Obrońca Piasta Gliwice, Ariel Mosór znalazł się w wyjściowej jedenastce kadry do lat 21. Polacy w pierwszej połowie mieli świetną okazję na otwarcie wyniku, ale Michał Rakoczy nie wykorzystał rzutu karnego. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 59. minucie za sprawą trafienia Miłosza Matysika, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Ariel Mosór. W 68. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Pyrka, który w dalszej części meczu zapoczątkował akcję bramkową. 21-latek napędził akcję Biało-Czerwonych, która zakończyła się trafieniem na 2-0 w wykonaniu Szymona Włodarczyka. W końcówce bramkę kontaktową dla Izraela zdobył Ran Binymain.

Polacy zanotowali czwarte zwycięstwo w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Ariel Mosór rozegrał swój czternasty mecz w barwach Polski U-21. Dla Arkadiusza Pyrki, który zadebiutował w kadrze do lat 21 we wrześniu 2022 roku było to ósme spotkanie.