Kolejne minuty Ariel Mosóra i Arkadiusza Pyrki w kadrze narodowej

22

Młodzieżowcy Piasta Gliwice zaliczyli kolejne występy w reprezentacji Polski U-21. Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka wystąpili w przegranym 1-3 wyjazdowym starciu z Niemcami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Po komplecie zwycięstw w pierwszych czterech meczach eliminacji do mistrzostw Europy, podopieczni Adama Majewskiego wybrali się do niemieckiego Essen. Zmierzyli się tam z młodzieżową kadrą naszych zachodnich sąsiadów. Ariel Mosór rozpoczął to spotkanie w wyjściowym składzie, a już w 24. minucie Biało-Czerwoni zaskoczyli rywali i dość niespodziewanie objęli prowadzenie w tym meczu. To właśnie obrońca Piasta Gliwice wykorzystał dośrodkowanie Michała Rakoczego z rzutu rożnego. Ariel wykazał się świetnym instynktem i w odpowiednim momencie dołożył nogę. Polacy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej części meczu młodzieżowcy starali się odpierać ataki rywali, ale dziesięć minut po wznowieniu gry Erik Martel znalazł drogę do bramki i doprowadził do wyrównania. W 73. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Pyrka, który zastąpił Dominika Marczuka. Wydawało się, że Polakom uda się wywieźć z trudnego terenu cenny remis, ale Niemcy zaskoczyli dwoma ciosami. Najpierw w 79. minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Nick Woltemade, a zaledwie trzy minuty później na 3-1 podwyższył Merlin Rohl.

Dla Ariela Mosóra był to piętnasty mecz w barwach Polski U-21, z kolei Arkadiusz Pyrka zaliczył swój dziewiąty występ. Po pięciu spotkaniach Biało-Czerwoni zajmują drugie miejsce w grupie D. Kolejny etap eliminacji zaplanowany jest na marzec 2024.