Kądzior: Potrzebne jest nam wasze wsparcie

23
mar

- Zapraszamy kibiców na derbowe spotkanie, bo potrzebne jest nam wasze wsparcie, szczególnie w takim meczu - powiedział Damian Kądzior po wygranym spotkaniu z Miedzią Legnica. 

 

Kilka słów podsumowania meczu z Miedzią Legnica, który już za nami. 

 ⁃ Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Można powiedzieć, że pierwsza część rundy była udana. Uzbieraliśmy już dużo oczek, a mogłoby być ich jeszcze więcej. Pierwszy raz od dłuższego czasu jesteśmy trochę wyżej w tabeli. Praktycznie cały sezon borykaliśmy się z problemami, dlatego teraz pozostaje nam kontynuować tę ciężką pracę. Teraz jest czas na chwilę odpoczynku. regenerację i powrót do sił. Za niecałe dwa tygodnie wracają rozgrywki, mamy u siebie derby z Górnikiem, a to dla nas kolejny ważny mecz. Cieszymy się, że udało nam się odnieść zwycięstwo tuż przed przerwą na mecze reprezentacji narodowych. Złapaliśmy serię, więc oby tak dalej. 

 

Końcówka spotkania nie należała do spokojnych m.in. przez czerwoną kartkę, którą otrzymał Patryk Dziczek.

- Szkoda, prawdopodobnie nie będzie z nami Patryka na dwa, trzy mecze. Natomiast to będzie szansa dla kogoś innego, żeby wejść i pokazać się. To prawda, grając w dziesięciu musieliśmy się trochę cofnąć. Uważam, że ten mecz mogliśmy zakończyć wcześniej. Mieliśmy niezłą akcję, w której chciałem dograć do Kamila Wilczka i mogło się to skończyć bramką. Niestety w ostatniej chwili obrońca przeciął tor lotu piłki. Do końca drżeliśmy o wynik, ale wydaje mi się, że to było zasłużone zwycięstwo. 

 

Jak będzie przebiegać dla Was przerwa na mecze reprezentacji narodowych? 

- Mamy kilka dni wolnego na odpoczynek. Zamykamy pewien cykl, bo w sumie trenujemy od grudnia, bez praktycznie żadnych przerw. Człowiek zaczyna już to powoli odczuwać. Wiemy jaki mamy przed sobą cel i nikt na to nie narzeka. W czwartek wracamy do treningów, a w sobotę gramy sparing. Od poniedziałku zaczynamy następny mikrocykl przygotowujący nas do meczu z Górnikiem. 
 

Przed nami derby z Górnikiem Zabrze, jakbyś zachęcił kibiców do przyjścia na to spotkanie? 

- Dla mnie osobiście jest to dodatkowy smaczek, bo mam sentyment do tego klubu. Wiadomo, że derby to były przeważnie dobre spotkania. Odkąd jestem w Piaście jeszcze z Górnikiem nie przegrałem. Liczę na to, że podtrzymamy dobrą serię i będziemy piąć się w górę tabeli. Zapraszamy kibiców na derbowe spotkanie, bo potrzebne jest nam wasze wsparcie, szczególnie w takim meczu. Szykuje się dobre widowisko.
 


Biuro Prasowe
GKS Piast SA