Jakub Świerczok w jedenastce 15. kolejki PKO Ekstraklasy!

02
lut

Jakub Świerczok znalazł się wśród najlepszych zawodników 15. kolejki PKO Ekstraklasy. W niezwykle emocjonującym spotkaniu, w którym Piast, pomimo niekorzystnego wyniku 0-3 po dwudziestu minutach gry zdołał zwyciężyć, najlepszy snajper gliwiczan strzelił dwa gole. Dla napastnika Niebiesko-Czerwonych, mającego na swoim koncie już osiem trafień było to czwarte wyróżnienie i meldunek w jedenastce kolejki.

Niedzielny mecz na długo zapadnie w pamięci kibicom Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni potrafili wrócić z dalekiej podróży i pokonać rywala, który prowadził u siebie już 3-0, a jednak konsekwencja i charakter pozwoliły nie tylko odrobić straty, ale nawet zdobyć zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wśród piłkarzy Waldemara Fornalika wpisali się Dominik Steczyk, Kristopher Vida oraz dwukrotnie Jakub Świerczok, który dał sygnał drużynie do ataku i tchnął wiarę w końcowy sukces.

Napastnik Niebiesko-Czerwonych trafił do siatki po raz pierwszy w 37. minucie, kiedy to w indywidualnej akcji przedryblował trzech zawodników Białej Gwiazdy, a na końcu płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Druga bramka snajpera padła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, a była efektem rzutu karnego. Jakub Świerczok utrzymał nerwy na wodzy i precyzyjnym strzałem zdobył gola dającego w tym momencie remis 3-3. Napastnik pociągnął zespół i razem z kolegami mógł cieszyć z wyjątkowej wygranej.

Jakub Świerczok poza dorobkiem strzeleckim może pochwalić się najwyższym indeksem InStat (358) spośród wszystkich zawodników. Napastnik w starciu z Wisłą oddał łącznie trzy celne strzały, podawał z dokładnością 71%, wygrał 24 pojedynki, zanotował cztery odbiory oraz jedno przejęcie piłki.

Dla najskuteczniejszego strzelca Piasta to już czwarty meldunek w jedenastce kolejki w tym sezonie. Piłkarzowi Piasta gratulujemy i życzymy kolejnych nominacji.