Huk: Cieszę się z gola i z wygranej

16
sty

- Cieszę się z gola i z wygranej. Atmosfera jest bardzo dobra, wszyscy maja pozytywny nastrój i to jest ważne - mówi z zadowoleniem Tomas Huk, który otworzył wynik już w szóstej minucie w meczu kontrolnym z Zorią Ługańsk.

Gratuluję wygranej oraz zdobycia bramki. Jak oceniłbyś mecz z Zorią Ługańsk?

- Bardzo dziękuję, to był super mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy trochę cięższe treningi na początku zgrupowania, a im bliżej meczu, tym więcej było rzeczy taktycznych. Do sparingu byliśmy bardzo dobrze przygotowani i dobrze też nam się ten otworzył, bo szybko zdobyliśmy bramkę. Cieszę się z gola i z wygranej. Atmosfera jest bardzo dobra, wszyscy maja pozytywny nastrój i to jest ważne.


A to, że gol strzelony po stałym fragmencie cieszy bardziej? To potwierdzenie faktu, że rzeczy ćwiczone na treningach maja później przełożenie w meczu?
- Na pewno tak. Ćwiczyliśmy takie agresywne wyjścia do stałych fragmentów gry. Pracowaliśmy nad tym na treningach, dobra robota, która później pokazała się w meczu. Mam nadzieję, że tak samo będzie i w lidze. Tego bym sobie najbardziej życzył.


Czy mieliście jakieś obawy przed starciem z Zorią? To już trzeci mecz Piasta z tym rywalem i poprzednie spotkania były bardzo agresywne, pełno fauli i ryzykownych wejść. Tym razem było spokojniej?
- Myślę, że wszystko było w porządku podczas tego spotkania. Nastawienie każdego do tego meczu było dobre, wszyscy byli pewni. W starciu nie było jakiejś nadmiernej agresji czy nie było ogólnie dużo faulów lub nieczystej gry. Raczej wszystko odbyło się zgodnie z fair-play.


To był wasz piąty dzień pobytu i pracy w Turcji. Odczuwacie już zmęczenie i ciężar treningów? A może wygrana w sparingu sprawia, że odpoczywa się szybciej?
- Tak, zdecydowanie po wygranej odpoczywa się szybciej i ogólnie człowiek się lepiej czuje po zwycięstwie. (śmiech) Oczywiście trochę czuć w nogach wysiłek, ale to jest normalne podczas obozów i przygotowań do sezonu, tak że z tym się trzeba liczyć.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA