Holubek nowym piłkarzem Piasta!

04
cze

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Jakub Holubek. 28-letni Słowak podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku.

- To dla mnie ważny krok w karierze. Piast wywalczył tytuł mistrzowski w swoim kraju i mocno wierzę, że wspólnie będziemy mogli osiągać dobre wyniki. Liczę, że się tutaj odnajdę, zrobię krok naprzód i jeszcze podniosę swoje umiejętności - powiedział nowy piłkarz Niebiesko-Czerwonych.

Jakub Holubek jest wychowankiem AS Trencin, z którym wywalczył dwa mistrzostwa oraz dwa Puchary Słowacji. W sierpniu 2016 roku przeszedł do MSK Żilina, gdzie rozegrał łącznie 74 mecze, w których zdobył dziewięć bramek oraz zanotował 13 asyst. Razem z tym klubem również został mistrzem swojego kraju. 28-latek ma na swoim koncie również cztery występy w reprezentacji Słowacji.

Holubek jest zawodnikiem, który może występować na kilku pozycjach po lewej stronie boiska. W poprzednim sezonie w barwach MSK Żilina najczęściej grał w linii pomocy, ale trenerzy ustawiali go również na boku obrony.

- Gram na lewej stronie defensywy lub jako skrzydłowy. Zaczynałem jako boczny obrońca, ale chyba lepiej się czuję grając bardziej z przodu, gdzie mogę pokazać walory ofensywne - dodał 28-latek.

- Jakub to doświadczony piłkarz, który ma za sobą wiele spotkań w lidze słowackiej oraz europejskich pucharach. Może grać zarówno na lewej pomocy, jak i obronie. Dobrze czuje się w grze kombinacyjnej oraz potrafi świetnie dorzucić piłkę w pole karne. Obserwowaliśmy Jakuba od dłuższego czasu i kiedy pojawiła się okazja, aby sprowadzić go do Gliwic, to postanowiliśmy ją wykorzystać. Cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

GKS Piast SA