Hiszpanie lepsi od Piasta

15
lut

W pierwszym meczu sparingowym w Alicante, Piast uległ drugoligowemu CD Alcoyano 0:3. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego jest w trakcie rozgrywek Segunda Division, natomiast gliwiczanie znajdują się w fazie przygotowań i na pierwszy mecz rundy rewanżowe poczekają jeszcze miesiąc. Mimo że niebiesko-czerwonym nie brakowało determinacji nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki z hiszpańskim rywalem.

Pierwsza bramka dla hiszpańskiego zespołu padła już w 4. minucie. Rywale wykonywali stały fragment gry, nikt nie przeciął lotu piłki wrzuconej w pole karne, i ta wpadła bezpośrednio do bramki obok bezradnego Korbeckiego. Tuż przed przerwą "Piastunki" straciły drugiego gola. Xavi Molina popisał się fantastycznym uderzeniem z 30 metrów trafiając w samo okienko. Trzecie trafienie Alcoyano dołożyło w 63. minucie. Akcję z prawego skrzydła precyzyjnym strzałem głową wykończył Chaco Lozano. Gracze Marcina Brosza próbowali zdobyć jeszcze honorową bramkę, ale wynik nie uległ już zmianie. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Adrian Świątek, Patryk Nalepa i Tomasz Bzdęga

Piast Gliwice - CD Alcoyano 0:3
4'  Miki
44' Xavi Molina
63' Diego Jimenez

Piast Gliwice: Marcin Korbecki - Wojciech Lisowski, Łukasz Krzycki (70' Adrian Klepczyński), Jan Buryan, Gediminas Paulauskas - Tomasz Bzdęga, Alvaro Jurado, Mariusz Zganiacz, Rafał Pietrzak - Patryk Nalepa (60' Radosław Murawski), Adrian Świątek.

CD Alcoyano I połowa: Dorronsoro, Pina, Aloisio, Morcillo, Carrión, Miki, Xavi Molina, Wellington, Rafa Gómez,  Guille, David Torres.
II połowa: Dorronsoro, Héctor, Fernando Martín, Rojas, Devesa, Xavi Molina, Fran Miranda, Cañadas, Diego Jiménez, Gato, Choco Lozano.