Historia spotkań z Dolcanem

08
maj
Piast Gliwice z Dolcanem na ligowej płaszczyźnie spotkał się zaledwie trzy razy, zaliczając zwycięstwo, porażkę oraz remis. Lepszym stosunkiem bramkowym może pochwalić się zespół z Ząbek. Środowi rywale strzelili niebiesko-czerwonym cztery gole, tracąc trzy. Drużyna z podwarszawskiej miejscowości należy do grona nieprzewidywalnych ekip, których nie wolno lekceważyć.

W rundzie jesiennej, podopieczni Marcina Brosza otrzymali bolesną nauczkę w Ząbkach, przegrywając 1:3. Gliwiczanie w 40. minucie objęli prowadzenie po strzale Rubena. Gospodarze odpowiedzieli po czterech minutach celnym trafieniem Grzelaka. Po zmianie stron Dolcan wyraźnie dominował, co przełożyło się na kolejne dwa gole zaaplikowane Piastowi.

W obecnej sytuacji, goście przyjeżdżają do Gliwic, nie mając nic do stracenia, co przyznaje trener Robert Podoliński. - Piast bardzo mi się podobał na początku rundy, teraz widać, że Marcin Brosz ma problemy kadrowe, a zespół męczą kontuzje. To jednak nie nasze zmartwienie. Koncentrujemy się na sobie, zamierzamy wykorzystać błędy rywala i walczyć. Na pewno nie położymy się na boisku i nie damy ograć jak dzieci. - mówi.