Historia spotkań: Piast - Bogdanka

14
maj

Po raz czwarty Piast Gliwice spotka się z Bogdanką Łęczna w walce o ligowe punkty. Do tej pory lepszym bilansem bezpośrednich potyczek może pochwalić się ekipa z województwa lubelskiego. Dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów, w jednym  lepszy okazał się środowy przeciwnik Piasta.

W rundzie jesiennej, niebiesko-czerwoni podejmowali Bogdankę na stadionie w Wodzisławiu Śląskim. Gospodarze występowali w roli faworyta, jednak po 60. minutach gry to podopieczni Piotra Rzepki prowadzili 2:0. Gliwiczanie przebudzili się w 77. minucie, kiedy kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Wojciech Kędziora. 8 minut później wyrównującego gola strzelił Pavol Cicman i gliwiczanie zainkasowali cenny punkt.