Hat-trick Docekala w rezerwach

14

Drużyna rezerw pokonała przed własną publicznością Swornicę Czarnowąsy 5:2. W zespole Krzysztofa Szumskiego zagrało aż dziewięciu zawodników z kadry pierwszej drużyny. Trzy gole dla gliwiczan zdobył Tomas Docekal, a po jednym trafieniu dołożyli Collins John oraz Krzysztof Hałgas.

Pierwsza bramka padła w 17. minucie. Dośrodkowanie Jarosława Piewki ręką zatrzymał obrońca Swornicy, a sędzia wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Collins John i pewnym, mocnym strzałem w środek bramki nie dał szans Krzysztofowi Stodole.

Długo nie cieszyliśmy się jednak z prowadzenia. Po minucie wrzutkę z prawej strony boiska na gola uderzeniem głową z kilku metrów, zamienił Denis Luptak.

Do przerwy było jednak 2:1 dla Piasta. Bardzo dobrą centrą popisał się Pavol Cicman, a Tomas Docekal głową z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Dodajmy, że Czech grał na pozycji… skrzydłowego.

W 52. minucie gospodarze podwyższyli na 3:1. Rabiola ładnie obsłużył podaniem Docekala, a ten precyzyjnym, płaskim strzałem w długi róg zaskoczył Stodołę. Ten sam piłkarz trafił również w 60. minucie, po odegraniu od Cicmana. Docekal idealnie wstrzelił się w moment podania i uderzeniem z pierwszej piłki skompletował hat-tricka.

Goście odpowiedzieli w 76. minucie. Z rzutu karnego piłkę do bramki posłał Wojciech Scisło.
Ostatnie słowo należało do Niebiesko-czerwonych. Krzysztof Hałgas kapitalnie przymierzył z 25 metrów, a futbolówka zatrzepotała w siatce, mimo rozpaczliwej interwencji Stodoły.

Piast II Gliwice 5:2 Swornica Czarnowąsy

1:0 – Collins John 17’
1:1 – Denis Luptak 18’
2:1 – Tomas Docekal 31’
3:1 – Tomas Docekal 52’
4:1 – Tomas Docekal 60’
4:2 – Wojciech Scisło 76’
5:2 – Krzysztof Hałgas 78’

Składy:

Piast: Jakub Szmatuła – Damian Zbozień, Kornel Osyra, Szymon Paskuda, Jarosław Piewko – Tomas Docekal, Łukasz Hanzel, Mariusz Zganiacz, Pavol Cicman (60’ Mateusz Jędrzejczyk) – Collins John (57’ Krzysztof Hałgas), Rabiola (70’ Kamil Groborz).

Swornica: Krzysztof Stodoła – Paweł Kołodziej, Bartosz Brzozowski, Paweł Słonecki, Piotr Michoń, Denis Luptak (63’ Jakub Syldorf), Filip Sikorski, Błażej Wróbel (63’Tomasz Komor), Krzysztof Meryk, Wojciech Scisło (84’ Bartłomiej Niemiec), Tomasz Jaworski.

Żółte kartki: Docekal, Paskuda, Jędrzejczyk – Brzozowski, Słonecki.