Grzegorz Tomasiewicz w jedenastce 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy!

25
kwi

Grzegorz Tomasiewicz drugi raz z rzędu znalazł się wśród najlepszych zawodników kolejki! Pomocnik Piasta został wyróżniony za swój występ przeciwko Widzewowi Łódź w 29. serii spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W niedzielnym spotkaniu z Widzewem Łódź, zakończonym wygraną Niebiesko-Czerwonych 3-2, pomocnik Piasta znalazł się w wyjściowym składzie i rozegrał pełne 90 minut. W trakcie meczu wykonał 52 podania ze skutecznością na poziomie 90%. Co więcej, w 22. minucie po skutecznym strzale sprzed pola karnego pokonał bramkarza Widzewa i otworzył wynik rywalizacji. Grzegorz Tomasiewicz popisał się sześcioma wygranymi pojedynkami, wykonał dwa udane odbiory i dwukrotnie odzyskał piłkę na połowie rywala.

Dla 26-latka jest to już czwarte wyróżnienie w najlepszej jedenastce kolejki w tym sezonie. W poprzedniej serii spotkań został nagrodzony tym mianem za występ przeciwko Wiśle Płock.

Grzegorz Tomasiewicz trafił do Piasta Gliwice latem 2022 roku. W tym sezonie 26-latek wystąpił w 28 spotkaniach PKO Bank Polski Ekstraklasy, w których zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.